Боротьба триває! Олігархи не чекали – процес не зупинити. Новий удар – Зеленський аплодує!
Наразі в українській політиці говорять про повернення до мети “деолігархізації” — звільнення політсистеми від впливу багатіїв. Однак з моменту свого обрання і до цього моменту Президент України Володимир Зеленський домігся лише “обмежених успіхів” у боротьбі з владою олігархів.
Про це йдеться в статті, опублікованій американською газетою The Washington Post.
Як наголошується в статті, новий президент США Джо Байден ясно дав зрозуміти, що чекає від України політичних і економічних реформ.
“Загроза зсередини (України) — це корупція,.. відсутність інститутів, які можуть ефективно управляти країною. Якщо ця загроза зберігатиметься, їм буде дуже важко побудувати життєздатну демократію”, – сказав нинішній держсекретар США Ентоні Блінкен під час слухань щодо утвердження його кандидатури в січні.
Однак автор статті вважає, що “Зеленський, 43-річний колишній комік, з моменту свого обрання два роки тому домігся лише обмежених успіхів в боротьбі з владою олігархів”.
У WP стверджують, що Вашингтон забезпечив Зеленського новими інструментами для такої боротьби. Так, наприклад, США на початку березня ввели санкції проти магната Ігоря Коломойського, якого автор статті називає “однією з найбільших рибок у ставку українських олігархів”, за “значну корупцію”.
Влада олігархів в Україні поширюється в таких областях, як енергетика, гірничодобувна промисловість і засоби масової інформації, що дає мільярдерам можливість впливати на політичні рішення, у той час як країна отримує сигнали, що збільшення допомоги Заходу і міжнародних позик залежить від скорочення їх впливу, повідомляє автор статті.
Зокрема, програма, що передбачає отримання 5 мільярдів доларів кредиту від Міжнародного валютного фонду призупинена, у той час як українці намагаються переконати чиновників МВФ у тому, що вони серйозно ставляться до боротьби з корупцією.
Успіх антиолігархічної кампанії також може визначити політичне майбутнє Зеленського при можливому переобранні в 2024 році, пише WP.
Українська влада, принаймні, зробили свою риторику більш жорсткою, заявивши, що «епоха олігархів» добігає кінця.
19 лютого заморозили активи мультимільйонера і одного президента Росії Володимира Путіна Віктора Медведчука. Медведчук знаходиться в списку санкцій США з березня 2014 року.
Раніше в цьому місяці Зеленський у відеозверненні задав олігархам питання: «Чи готові ви працювати легально і прозоро, або ви хочете продовжувати створювати монополії, контролювати ЗМІ, впливати на депутатів і інших держслужбовців?»
Державний секретар США Ентоні Блінкен 5 березня оголосив про внесення до санкційного списку українського бізнесмена Ігоря Коломойського і членів його сім’ї через причетність до корупції під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА в 2014-2015 роках.
У Держдепі при цьому заявили, що у Блінкена є “достовірна інформація” про те, що Ігор Коломойський був замішаний в значній корупції, перебуваючи на посаді голови ОДА в 2014-2015 роках.
Офіс Президента України після цього заявив про подяку партнерам України за підтримку в боротьбі з олігархами.
Пізніше в ЄС підтримали санкції США щодо Коломойського. Тільки після цього, Президент Володимир Зеленський прокоментував санкції США проти Коломойського.
“Щодо санкцій США щодо колишніх власників ПриватБанку, ми підтримуємо це рішення і працюємо над тим, щоб повернути в Україну кошти. Щоб повернути в Україну справедливість. Її головний принцип полягає в тому, що ми чітко бачимо різницю між поняттями “великий бізнес” та “олігархічний клас”, — сказав Зеленський.
Джерело: korupciya.com