Прямо в суді! Екс-чиновниця в ш0ці – за неї взялися. Венедіктова не відступить: докази на руках, пропонували втечу

Вищий антикорупційний суд призначив 2,74 млн грн застави колишній начальниці департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПриватБанку Надії Конопкіній. Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють її в причетності до розтрати 8,2 млрд грн. Як стало відомо під час засідання, колишнє керівництво “Привату” пропонувало чиновниці виплачувати зарплату і отримати посвідку на проживання за кордоном.

Про це відомо з повідомлення видання “Слово і діло”.

“Клопотання детектива НАБУ про застосування запобіжного заходу щодо Надії Конопкіної – задовольнити частково. Обрати підозрюваній Надії Конопкіній запобіжний захід у вигляді застави розміром 2,744 млн грн”, – оголосила суддя ВАКС Віра Михайленко.

У своєму телеграм-каналі журналіст Олег Новіков зазначив, що під час засідання розглядалося листування, у якому тодішнє керівництво ПриватБанку пропонувало Конопкіній ймовірні варіанти виїзду з країни.

“Ми їй пропонували на вибір: Братислава або Кіпр з видом на проживання”. Виплачували колишнім чиновникам Привату і “зарплату”, проте за що саме невідомо. Прокурор зачитував листування в одній з груп в месенджері, учасником якої були і Конопкіна зі Шмальченко (заступниця голови правління Банку): “Зарплата”, на що всі інші писали “Спасибі!”. “Зарплата, 500 Конопкін”, валюта при цьому не уточнювалася.

Крім того, на підозрювану поклали такі обов’язки: прибувати за першою вимогою, повідомляти про зміну місця проживання та роботи, не відлучатися з населеного пункту, в якому проживає, без дозволу. А також утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, свідками і здати на зберігання закордонний паспорт.

Нагадаємо, трьом колишнім топ-чиновникам ПриватБанку 15 березня повідомлено про підозру в розтраті 8,2 млрд грн. Йдеться про екс-голову правління банку, його заступника і керівника департаменту міжбанківських операцій.

Підозри були санкціоновані генеральний прокурором Іриною Венедиктової. Генпрокурор пояснила, що у слідства є всі необхідні докази: від підписання документів заднім числом до внесення фіктивних даних у бухгалтерську документацію.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *