Просто на прощанні! Зеленський в сльозах – людина-легенда, він помер. Кравчук розчулив – пам’ятаємо!

В Києві попрощались з першим міністром закордонним справ України Анатолієм Зленком. У Дипломатичну академію прийшли відомі політики та громадські діячі. Серед них – президент Володимир Зеленський та голова Офісу Президента – Андрій Єрмак.

Глава держави висловив співчуття та підтримку рідним та близьким дипломата. Зеленський зазначив, що Зленко був тим, хто “закладав основи дипломатії молодої держави та формував імідж України на початку незалежності”.

Також на церемонію прийшли колеги Зленка по дипломатичному корпусу. Це – колишні очільники МЗС: Володимир Огризко, Костянтин Грищенко, Павло Клімкін, Петро Порошенко, Арсеній Яценюк, чинний міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і керівники міністерства.

Кулеба наголосив, що 4 березня прощаються не просто з міністром, а з людиною, на плечах якої був процес визнання України іншими державами.

“Мало хто знає, що Анатолій Зленко був першим, хто сказав відкрито про європейське і євроатлантичне майбутнє України. Багато речей він не міг казати прямо, тому що на початку 90-х це все ще було дуже складно і було різне сприйняття, але він заклав підвалини нашого курсу до ЄС і НАТО”, – сказав Кулеба.

Після того, як Анатолія Зленка провели в останню дорогу, його поховали на Байковому кладовищі столиці.

Анатолій Зленко був першим міністром закордонних справ незалежної України і очолював МЗС в 1990-1994 роках і з 2000 по 2003 рік. Також він був представником України при ООН. Помер у віці 83 років.

Раніше повідомлялося, що нинішній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба присвоїв ім’я Анатолія Зленка вищій відзнаці МЗС “За відданість дипломатичній службі” і вважає його зразком дипломата. А другий президент України Леонід Кучма назвав Зленко людиною-легендою.

“Людина-легенда, що фактично з нуля створювала українську дипломатію. Поліглот, знавець світової літератури та мистецтва, який почувався як вдома у різних куточках світу. У перші ж дні після свого обрання президентом я зустрівся з Анатолієм Максимовичем і попросив на його власний вибір “закрити” один з найважливіших напрямів нашої дипломатії, очоливши або посольство у США, або представництво в ООН”, – заявив другий президент.

За його словами, тоді Зленко вибрав Нью-Йорк, а через три роки завдяки його наполегливій дипломатичній роботі посаду голови Генеральної Асамблеї ООН обійняв Геннадій Удовенко.

“А Зленко після цієї перемоги вирушив захищати українські інтереси в Європу, інтеграцію з якою ми саме тоді вперше визначили як українську стратегічну мету. Ще за кілька років він прийняв мою пропозицію знову очолити Міністерство закордонних справ… Зленко не просто виконував свою роботу – він жив нею. У тому числі завдяки йому Україна ставала не лише незалежною, а й європейською. У тому числі завдяки йому Україну почали сприймати не лише як новий фрагмент окремого кольору на світовій карті, а як справжню державу. Як реального гравця, чий голос чули і з чиїми інтересами рахувалися”, – згадав Кучма.

Джерело:korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *