Щ0йно! Їх накрили – Медведчук випав: прямий зв’язок. Повна перемога Зеленського. Випали
Суд дозволив правоохоронцям затримати підозрюваного у державній зраді проросійського блогера Анатолія Шарія. Він, напевно, чи не перший претендент на притягнення до відповідальності у разі ухвалення закону про колабораціонізм.
Дії Служби безпеки України щодо Шарія – це не перший крок. Цьому передувало розслідування, адже органи спостерігав за ним дуже довго. Таку думку в ефірі висловив співавтор законопроєкту про колабораціонізм, нардеп від “Слуги народу” Єгор Чернєв.
За його словами, це потрібно було зробити давно, але СБУ упродовж якогось періоду збирали факти, які наразі лягли за основу кримінального провадження.
Є прямий зв’язок між Шарієм та Медведчуком. Я не бачив справи самого Шарія, але те, що вони пов’язані – така інформація є, – зазначив Чернєв.
Законопроєкт про колаборантів, як зауважив нардеп, направлений на громадян України, які фактично працюють на країну-агресора.
“Цей закон може мати превентивний вплив на подібних політиків, або ж вони нестимуть відповідальність, згідно з Кримінальним Кодексом”, – зауважив Чернєв.
“Щодо визначення добровільності роботи – це буде питання до правоохоронних органів, які можуть дістати відповідну інформацію”, – також сказав співавтор законопроєкту.
Нагадаємо, у парламент внесли закон про колабораціонізм.
Згідно з ним, можна отримати від 6 місяців виправних робіт до 3 років позбавлення волі. А ще – заборону обіймати певні посади у владних кабінетах від 10 до 15 років і чималі штрафи.
Каратимуть не лише за фактичну участь у збройному конфлікті, а й навіть за роботу у владних органах окупанта.
Він спрогнозував, що через 1 – 1,5 місяці можна буде побачити проєкт у сесійній залі.
Нагадаємо також, у базі розшуку Міністерства внутрішніх справ України з’явився файл на підозрюваного у державній зраді блогера Анатолія Шарія.
У базі він вказаний як «особа, яка переховується від органів досудового розслідування».
Зазначається, що суд дозволив затримати його «з метою приводу».
Сьогодні у Печерському районному суді Києва не змогли ані підтвердити, ані спростовувати Радіо Свобода інформацію, що з’явилася у ЗМІ, про нібито надання дозволу правоохоронним органам затримати.
Напередодні СБУ направила до Київської міської прокуратури запити про міжнародну правову допомогу та необхідні матеріали для організації та проведення слідчих дій на території інших країн у кримінальному провадженні стосовно Шарія.
16 лютого Анатолію Шарію повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України – «Державна зрада» і «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками».
Шарій тоді заявив у твітері, що «дякує СБУ за оголошення про підозру», оскільки тепер йому «не потрібно щоразу доводити в ЄС, що всі справи щодо мене – суто політика».
Джерело: korupciya.com