Щ0йно! Коболев поч0рнів – почалось. Забрати гроші. Він зник – це кінець. Люди дорвались – винесли!
460 рад різних рівнів провели позачергові сесії та направили офіційні звернення до Уряду з вимогою знизити тарифи для населення. Місцеві депутати наполягають на впровадженні ініціативи щодо спрямування на потреби населення газу вітчизняного видобутку та газу із підземних сховищ за ціною закупки, що знизить вартість кубометру до 3 грн.
“Це найпереконливіший доказ того, що люди розуміють – влада їх дурить. Ніякого реального зниження тарифів не відбулося. Українців змушують платити 9 грн за кубометр газу, ціна якого насправді не перевищує 3 грн”,
На думку експертів ігноруванням проблеми уряд лише погіршує ситуацію і “ще більше дратує людей, які почуваються кинутими напризволяще”.
На законодавчому рівні тарифну кризу покликаний подолати розроблений законопроєкт 4680, який знизить ціну на газ утричі. У ньому пропонується направити на потреби домогосподарств дешевий газ українського видобутку. Імпортний газ, закачаний у сховища влітку за низькими цінами, пропонується продавати людям за ціною закупки, врахувавши лише витрати на його транспортування й зберігання.
В свою чергу, небажання “Нафтогазу” продавати дешевий український газ за доступною ціною і непрозорі схеми імпорту щорічно вимивають із гаманців українців мільярди гривень, пише журналіст Цензор нет., Ігор Бровченко.
Далі в оригіналі:
Нинішня зима ознаменувалася різким стрибком цін на комунальні послуги. Скасовано пільговий тариф на електроенергію, підняті тарифи на тепло і ціни на природний газ. З огляду на що підприємства, які централізовано постачають тепло в оселі українців, також залежать від цін на газ, ринок газу моментально виявився головною темою нового року.
Щорічно Україна споживає близько 32-33 мільярдів кубометрів газу. Це – потреби промисловості, підприємств теплокомуненерго, і газ, який споживають люди в своїх будинках. Цікаво, що близько 60% усього річного обсягу газу, якого потребує Україна, видобувається безпосередньо всередині країни.
Близько 14 мільярдів кубометрів видобуває і контролює державна компанія “Нафтогаз України” через свою дочірню структуру “Укргазвидобування”. Це і є той самий “народний газ”, про який так часто говорять. Але в “Нафтогазі” так не вважають.
Після анбандлінга НАК “Нафтогаз України” (поділ функцій держмонополіста), “Укргазвидобування” мало стати незалежною компанією, самостійно добуваючи і продаючи свій газ. Різні газопостачальні компанії повинні були отримати можливість купувати цей газ для потреб своїх побутових клієнтів.
Однак цього не сталося. “Нафтогаз”, скориставшись скасуванням в середини 2020 року зобов’язання направляти газ українського видобутку на потреби населення, монополізував цей важливий для всієї країни ресурс і почав підвищувати ціни. У тому числі – і для своїх роздрібних клієнтів, довівши ціну з серпневих 3 гривень за 1 куб. м до 7,22 грн. в січні 2021 року. Ціни значно зросли і у інших постачальників, позбавлених “Нафтогазом” доступу до газу українського видобутку, і вимушених купувати газ безпосередньо в Європі, де вже в листопаді 2020 року ціни вийшли на традиційні для холодної пори року піки.
Керівництво “Нафтогазу”, маючи можливість дати ринку дешевий газ, робити цього не стало, натомість запропонувавши постачальникам і всім українцям купувати газ безпосередньо у держкомпанії за цінами, прив’язаними до європейських газових індексів.
Виникає питання: чому українські споживачі повинні платити європейську ціну за газ, якщо у державній компанії “Укргазвидобування” в розпорядженні є обсяг дешевого газу, який повністю покриває потреби населення ? Цей газ міг би виконувати функцію своєрідного демпфера на ринку, змушуючи ціни йти вниз навіть в пікові місяці. Але цього не відбувається.
Політика “Нафтогазу” в даний момент спрямована на те, щоб штучними заходами позбавити цих постачальників доступу до газу українського видобутку. Саме це стало причиною того, що доступу до дешевого вітчизняного газу в розпал нинішньої зими були позбавлені і мільйони українців, які є абонентами газопостачальних компаній. Таким чином, державна нафтогазова компанія, абсолютно усвідомлено, закрила в цьому зимовому сезоні доступ для 90% українських домогосподарств до українського газу.
Аудит всього цього господарства абсолютно не завадив би на тлі захмарних цін на газ – пише журналіст.
В свою чергу, голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв отримує багатомільйонні зарплати і премії, не виконуючи при цьому ключових показників ефективності (KPI), встановлених в його контракті.
Про це написав економіст Олександр Охріменко.
“Робота керівника НАК “Нафтогаз України” та інших топ-менеджерів компанії зосереджена виключно на власне збагачення і не має ніякого відношення до виконання чи невиконання ключових показників ефективності (KPI). З тих чи інших причин, в Україні керівника НАК “Нафтогаз України” зарахували до касти недоторканних”, – написав Охріменко. А зараз як зазначають українці, Коболев і взагалі зник з інформаційного поля, адже вже зрозумів, що на нього чекає.
Джерело: korupciya.com