“Не дадуть протягнути ноги”. Нардеп ш0кував – вони готові. Названо вимоги: “місія важка, але здійсненна”
Народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк заявив, що Міжнародний валютний фонд теоретично готовий дати гроші Україні.
“Бачать яка ситуація з бюджетом, ковідом та некерованістю, тому готові заплющити очі і не дати протягнути ноги. Ви половину виконали – половину і отримаєте”, – написав Железняк на Facebook.
За його словами, вимоги щодо змін банківського закону, проведення судової реформи та інші структурні маяки можуть перенести на транш 2021 року.
Наразі владі необхідно піти на наступні кроки:
- Ухвалити бюджет у межах адекватного дефіциту (від 5,3 до 5,7%).
- Зробити технічні зміни в законодавство про НАБУ та забезпечити незалежність САП.
- Забезпечити незалежність Нацбанку.
- Показати прогрес щодо повернення електронних декларацій.
“Місія важка, але здійсненна. Якщо встигнемо до середини грудня на останнє засідання МВФ перед Різдвом все виконати та знову десь не провалитися. Перші ознаки ви вже бачите. Он вчора президент пообіцяв послам G7 не змінювати голову НАБУ”, – заявив Железняк.
Нардеп наголосив, що ситуація із бюджетом така погана, що Україні зараз достатньо хоча б приїзду місії і обіцянки, що гроші дадуть (staff-level agreement). Тоді можливо і Євросоюз, і Світовий Банк розблокують свої транші. Ринок запозичень теж чекає новин про МВФ.
“Альтернативний сценарій: тотальне недофінансування всіх видатків та великий “касовий розрив” у бюджеті. В цілому, ми перші його прояви вже спостерігаємо… Є такий крутий вираз: “Ми героїчно створюємо проблеми, щоб потім героїчно їх вирішувати”. Думаю це можна зробити вже офіційним девізом наших поточних перемовин з МВФ”, – резюмував Железняк.
Нагадаємо, рішення про видачу чергового кредиту Україні в розмірі $5 млрд було ухвалено МВФ 9 червня. Кошти підуть на підтримку економіки, яка постраждала від пандемії коронавірусу.
Також в Мінфіні заявили, що частину коштів від траншу мають намір направити на фінансування дефіциту держбюджету, а також на виплату пенсій, зарплат і допомоги соціально незахищеним верствам населення.
Заступник голови НБУ Дмитро Сологуб заявив, що Україна втратила довіру з боку МВФ.
22 жовтня МВФ назвав головні умови нового траншу для України.
НБУ очікує надходження чергового траншу від Міжнародного валютного фонду МВФ за програмою stand-by у кінці 2020 року.
6 листопада стало відомо, що Україна виконала лише чотири з десяти структурних маяків МВФ. Таким чином, більшість вимог Фонду досі не реалізовані, проте влада сподівається отримати наступний транш до кінця року.
Глава НБУ Кирило Шевченко заявив, що дату приїзду місії Міжнародного валютного фонду в Україні назвуть після вирішення низки питань, які турбують МВФ.
Джерело: korupciya.com