Фрукти, які можуть завдати здоров’ю більше шкоди, ніж користі
За наявності хронічних захворювань не усі фрукти можна їсти.
Якщо у вас є певні хронічні захворювання, то деякі фрукти треба вживати дуже обережно.
Яблука, груші
Яблука містять багато кислоти, тому їх краще не вживати під час загострення таких захворювань, як холецистит, панкреатит, виразковий коліт, геморой, а також за наявності здуття живота. Крім того, за порушення технології вирощування ці фрукти накопичують багато пестицидів, інформує Ukr.Media.
Перестиглі груші викликають активні процеси бродіння у животі, що є небезпечним за наявності проблем зі шлунково-кишковим трактом. Подібний ефект може виникнути під час вживання плодів нормальної стиглості разом з жирною білковою їжею, молочною продукцією, копченими продуктами.
Цитруси
У них багато кислоти, яка викликає подразнення слизової органів шлунково-кишкового тракту, сечового міхура, згубно позначається на емалі зубів.
Цитрусові протипоказані за наявності запалення слизової і виразки шлунку, панкреатиту, подагри, захворювань печінки, нирок, діабету.
Жінкам у період менопаузи не варто вживати гіркі цитруси — вони можуть порушити естрогеновий обмін. Хто лікується препаратами, повинен виключити з раціону грейпфрути — вони знижують ефективність багатьох медикаментів.
Виноград
Від продукту потрібно відмовитися людям із загостреннями виразки шлунку, дванадцятипалої кишки, діабетом, гіпертензією, цирозом печінки, діареєю, стоматитом, карієсом.
У ньому багато цукру, тому краще вживати його окремо — поєднання винограду з іншими продуктами загрожує бродінням. Не варто їсти його після 6 вечора — є ризик, що він не перетравиться і залишиться у шлунку “мертвим вантажем”.
Ківі
Цей фрукт може спровокувати алергічну реакцію. Особлива обережність потрібна тим, хто страждає на алергію на латекс, — це схожі алергени. Крім того, ківі багаті на калій, і у людей, які приймають бета-блокатори, можуть постраждати нирки через надлишок цього елемента.
Банани
Велика кількість цукру у них є небезпечною для діабетиків. Недостиглі плоди можуть спровокувати метеоризм, а стиглі у поєднанні з молочними продуктами — діарею. Як і у випадку з ківі, через високий вміст калію банани небезпечні для людей, які приймають бета-блокатори.
Абрикоси, персики, нектарини, сливи
У цих фруктах багато цукру і харчових волокон. Тому не варто вживати абрикоси, персики за наявності проблем зі щитоподібною залозою, гастриту, підвищеної кислотності, гепатиту, цукрового діабету, схильності до діареї. Нектарини не вживають, якщо є холецистит, панкреатит, спастичний коліт, діабет, алергія. Сливи шкодять тим, у кого хворі нирки. У них містяться оксалати — причина утворення каміння.
Ягоди
Чорниця вважається однією з найбільш корисних і безпечних для організму, проте від неї краще відмовитися людям з виразкою шлунку, закрепом, харчовою непереносимістю. З обережністю потрібно вживати полуницю, черешню, особливо придбані не під час сезону: напевно їх обробляли хімікатами.