З kулак@мu на Макрона!? В0НИ П0СВАРИЛUСЯ: Шольц вийшов з себе – новий sк@нд@л в ЄС, деталі ш0куюtь!
Як повідомляє видання Financial Times, Президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Олаф Шольц мають проблеми у взаємодії. Зокрема, такі прохолодні відносини між політиками негативно впливають на практичну підтримку України, яка бореться з повномасштабним вторгненням РФ.
«Відсутність особистої хімії між Шольцем і Макроном не допомагає. Схоже, вони просто не ладнають. І це в основі всього», – процитувало видання одного зі своїх співрозмовників.
Журналісти заявляють, що відсутність консенсусу між Парижем та Берліном призводить до затримок у розв’язанні багатьох питань – від фінансування України до внутрішніх проблем ЄС.
Звернемо увагу на те, що напруженість між Парижем і Берліном спостерігається вже більше року. Мовляв, Шольцу та Макрону складно домовитися через розбіжності, вони «не бачать загальної картинки».
Крім того, у FT заявили: глухий кут у переговорах із низки пріоритетних питань «налякав Брюссель та інші столиці ЄС, а також продемонстрував складність ухвалення рішень без погодження між Парижем і Берліном».
«Їм двом просто потрібно сісти разом в одній кімнаті й усе обговорити. Без цього для інших безглуздо намагатися знайти консенсус. Ви не зможете досягти мети, якщо обидва не бачать загальної картини», – поділився думкою один з європейських політиків.
Рішення щодо Багаторічного фінансового плану мають ухвалити до кінця року, щоб задовольнити потреби бюджету України на 2024 рік, пише FT.
Реформа ринку електроенергії ЄС теж гальмується через суперечки Франції та Німеччини щодо ядерної енергетики, від якої Берлін відмовився і яка посідає центральне місце в енергетичній політиці Парижа. Макрон назвав позицію уряду Німеччини з цього питання «історичною помилкою».
Держсекретарка Франції у справах Європи Лоуренс Бун відкинула заяви про розкол між Францією і Німеччиною та сказала, що вони мають однакове бачення Європи, хоча з певних питань справді важко досягти консенсусу, зокрема щодо енергетики або нових бюджетних правил ЄС. За її словами, розбіжності є природними, оскільки «йдеться про великі структурні питання, пов’язані з конкурентоспроможністю наших економік».
Франція та Німеччина також мають двосторонні розбіжності, зокрема затримки в реалізації спільної танкової програми і конкуруючі підходи до створення континентальних систем ППО, сказано в статті. Водночас, як кажуть деякі чиновники, обидві країни мають досвід пошуку рішень і «визнання того, що вони потрібні одна одній, щоб бути в змозі керувати ЄС».
Маємо надію, що розбіжності будуть вирішені, адже 9-19 жовтня 2023 року Макрон і Шольц мають зустрітися у Гамбурзі (ФРН). Зустріч пройде на запрошення Німеччини. Останні подібні переговори політиків пройшли рік тому (жовтень 2022-го), коли Шольц прилетів до Парижа.
Відомо ще й те, що зустріч проходитиме у нестандартному форматі для франко-німецької дипломатії. Політичні лідери мають намір обговорити питання без підписання остаточної заяви чи миттєвих заяв. Цей підхід дозволить їм зосередити увагу на темах, які виходять за межі поточного порядку денного.
Макрон і Шольц раніше висловили здивування щодо реакції російського президента Володимира Путіна на санкції, накладені на Росію з боку Заходу. Вони зазначили, що Путін жодного разу не висловлював скарг на обмеження щодо Москви, навіть коли він оголосив про початок спецоперації в Україні.