Наnруr@ нар0ст@є! Дуда ш0kув@v заяв0ю: піш0v проти України? Зеленський в ш0цl – не очікував ніхто!

Варто розуміти, що найважливішим обов’язком польської влади є охорона інтересів Республіки Польща, тобто, в тому числі, захист внутрішнього ринку та ринку ЄС.

Про це президент Польщі Анджей Дуда сказав інтерв’ю тижневику Siesi.

Журналісти запитали Дуду про заяву прем’єр-міністра Матеуша Моравецького про те, що Польща, навіть всупереч рішенню Єврокомісії, не дасть згоди на зняття заборони на імпорт українського зерна до Польщі після 15 вересня.

“Зрозуміло, що ми послідовно підтримуємо Україну в її захисті від російської агресії… Але друга річ, і це наш найважливіший обов’язок – стояти на сторожі інтересів Республіки. А отже, захищати внутрішній ринок і ринок Європейського Союзу, який починається з нас. Також в наших інтересах визнати історичну правду в просторі між державами”, – сказав Дуда.

У Президента Польщі також спитали про заяву керівника Управління міжнародної політики Марціна Пшидача про те, що Київ не цінує польську допомогу.

“Міністр не мав на увазі те, що наші друзі з України говорять щодня в засобах масової інформації: “Дякую, дякую, дякую”. Ми це дуже часто чуємо від простих людей і дуже це цінуємо. Але від української влади ми очікуємо розуміння в певних питаннях – також, що у нас є свої інтереси й зобов’язання”, – сказав він.

Він зазначив, що з таким розумінням натомість “іноді буває по-різному”.

“Ми повинні пам’ятати, що вони перебувають в особливій ситуації. Тому іноді треба їм сказати: ми розуміємо, що ви воюєте, але пам’ятайте, що ми також живемо по сусідству і також маємо свої зобов’язання перед польським суспільством”, – додав Дуда.

Нагадаємо, що в квітні Польща заборонила ввезення продовольства з України попри рішення ЕС про вільний доступ продукції з України під час війни. Це була перша з країн Східної Європи, котра так вчинила. Потім це рішення було оформлено рішенням Єврокомісії, котра у травні 2023-го заборонила імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника до Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Болгарії.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *