7 продуктів, завдяки яким ви будете міцно спати

Натуральні снодійні.

7 продуктів, завдяки яким ви будете міцно спати. Натуральні снодійні.

Про користь здорового сну знають всі — він знижує ризики розвитку хронічних захворювань, підтримує здорову роботу мозку і зміцнює імунну систему, що особливо важливо під час пандемії коронавірусу. В ідеалі в добу потрібно спати від 7 до 9 годин без перерв, але не у всіх це виходить: стреси, божевільний робочий ритм і надлишок цифрової інформації можуть негативно впливати на тривалість і якість нашого сну. У спробах налагодити свій режим багато хто вдається до медитації, глибокого дихання і навіть снодійних. Ми ж радимо шукати допомоги у самої природи — для вас ми зібрали 7 продуктів, які варто вживати перед сном, щоб спати довше і міцніше, інформує Ukr.Media.

Мигдаль

Мигдальні горіхи багаті різними вітамінами і мікромінералами — так, всього 28 грамів сушеного підсмаженого мигдалю містить близько 18% добової норми фосфору і 23% необхідного дорослому організму вітаміну В2. Але для нас найважливіше те, що ці горіхи — відмінне джерело мелатоніну. Мелатонін відомий як “гормон сну” — він регулює наш внутрішній “годинник” і дає мозку сигнал про необхідність заснути. Тому невелика жменю мигдалю на ніч цілком може дати бажаний ефект “снодійного”.

Індичка

Індичка — один з найкорисніших м’ясних продуктів. Вона містить рибофлавін, фосфор і селен. Також м’ясо індички містить амінокислоту триптофан, яка активно стимулює вироблення вже відомого нам “гормону сну” — мелатоніну. Також цей продукт багатий протеїном — деякі дослідження підтверджують, що невеликий обсяг протеїну також може викликати сонливість.

Чай з ромашкою

Ромашковий чай — один з найпопулярніших гарячих напоїв, відомий своїми заспокійливими властивостями. Його вживання стимулює імунітет, знижує тривожність і покращує стан шкіри. Він також містить апігенін — антиоксидант, який успішно бореться з безсонням.

Ківі

Ківі — поживний, і при цьому вельми низькокалорійний продукт. Вживання ківі позитивно впливає на рівень холестерину і роботу травної системи. Крім усього іншого, ківі також корисний і для сну. У ході 4-тижневого дослідження 24 дорослих з’їдали по 2 ківі за годину до сну кожен день. Під кінець дослідження 42% добровольців стали засипати швидше. Це може бути пов’язано з тим, що ківі стимулює вироблення «гормону щастя» — серотоніну, який також бере участь в регуляції режиму сну.

Волоський горіх

Волоські горіхи містять близько 19 вітамінів і мінералів. Серед іншого, вони також багаті мелатоніном, про який ми вже розповідали. Відповідно, вживання невеликих порцій волоських горіхів може здорово допомогти вам скорегувати свій сон.

Рис

Рис також відомий своїми корисними властивостями і тим, що багатий численними вітамінами. Він допомагає знижувати рівень цукру в крові і позитивно впливає на сон. Лікарі радять їсти рис не пізніше, ніж за годину до сну, для поліпшення його якості і тривалості.

Лосось

Лосось — унікальне джерело вітаміну D. Він також багатий омега-3 кислотами, які стимулюють роботу мозку і запобігають захворюванням серця. До того ж це поєднання вітамінів і кислот сприятливо впливає на сон. Невелика порція лосося перед сном може сприяти поліпшенню якості і збільшення тривалості сну. Але будьте обережні: це досить жирна риба, тому їсти її на ніч варто в невеликих кількостях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *