7 червня 2021 – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, заборони та прикмети
7 червня – 158-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 207 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 25 травня Юліанського календаря.
Яке свято 7 червня 2021
Цього дня у світі відзначаються Всесвітній день безпеки харчових продуктів, День червневого жука, День пробної технології.
У США – День штату Оклахома, День Буна, День відеомагнітофона, День шоколадного морозива, День «Слава Богу, сьогодні понеділок», в Іспанії – День республіки, в Ірландії – Червневий вихідний, у Британії – День реаліті-шоу «Острів любові», в Новій Зеландії – День народження королеви, на Мальті – День мучеників, в Аргентині – День журналіста, у Киргизстані – День фінансових і економічних працівників, в Австралії – День Західної Австралії, в Перу – День прапора, у Словаччині – День Меморандуму словацької нації, в Норвегії – День розірвання унії зі Швецією, у Хорватії – День хорватської дипломатії, в Мексиці – День свободи вираження, у Чилі – День піхоти, День битви при Аріці, в Данії – День народження принца Йоахіма.
Пам’ятні дати 7 червня, річниці та події
У 1340 році в цей день у Голландії було засновано місто Роттердам.
У 1520 році поблизу Кале – порт біля протоки Па-де-Кале, є найближчим до Англії населеним пунктом Франції (відстань по прямій до Британії становить 34 кілометри) – зустрілися король Англії Генріх VIII і король Франції Франциск I, які влаштували тритижневий бенкет із 10 тисячами придворних. Це гуляння на 10 років спустошило французьку скарбницю. Його прозвали «Поле золотої парчі».
7 червня 1632 року був закладений мавзолей Тадж-Махал в Агрі, тодішній столиці індійської імперії Великих Моголів, на честь Мумтаз-Махал, яка померла від пологів коханої дружини імператора Шах-Джахана. Пізніше і він був тут похований. Будівництво тривало понад 20 років. Дослідники вважають, що автором проекту цього шедевра світової архітектури був сам імператор Шах-Джахан, котрий з юності захоплювався архітектурою і будівництвом. Разом із тим, згідно зі старовинними документами, відоме й ім’я головного архітектора – Устад-Іс. У роботі брали участь більш як 20 000 людей. Крім індійських майстрів, у ній брали участь найкращі зодчі, запрошені з Персії, Туреччини, Самарканда і навіть із Венеції. Тадж-Махал повністю збудований із білого мармуру.
У 1692 році цього дня стався землетрус на Ямайці, що спричинив цунамі, яке знищило місто Порт-Роял – головну піратську базу в Карибському морі. З цього почався захід епохи піратства у Вест-Індії.
У 1929 році було утворено державу Ватикан.
У 1775 році Сполучені Колонії зміняли свою назву на Сполучені Штати (United States).
У 1903 році в Берліні французький учений П’єр Кюрі оголосив про відкриття нового хімічного елемента – полонія.
У 1919 році в Нью-Йорку вперше у світі були застосовані письмові тести для отримання водійських прав.
У 1929 році відповідно до Латеранських угод було утворено державу Ватикан.
У 1960 році в Саудівській Аравії жінкам було дозволено здобувати освіту.
У 1965 році корпорація «Sony» представила перший домашній відеомагнітофон – CV-2000. Він тоді коштував 995 доларів.
Яке сьогодні церковне свято.
7 червня церква відзначає третє знайдення глави Іоанна Хрестителя, або Іоанна Предтечі / фото ua.depositphotos.com
Православна церква 7 червня відзначає третє знайдення глави Іоанна Хрестителя, або Іоанна Предтечі. У народі день назвали Іван – Медвяні роси, або Ферапонтівська роса. Вважалося, що ранкові опади 7 червня можуть бути солодкими, з медовим присмаком.
Що сьогодні не можна робити
Не можна дітям бігати босими по траві – можуть важко захворіти. День також не підходить для медичних операцій. Ще не можна полоти город. А подружжю краще відмовитися від близькості – дитина, яка буде зачата в цей день, виросте некмітливою й ледачою. Якщо сьогодні захворієте, то хворіти будете довго, але обов’язково одужаєте.
Прикмети на 7 червня
З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:
– скільки вранці роси – стільки буде льону та конопель;
– на горобині багато цвіту – до хорошого врожаю льону й вівса;
– дощ – серпень буде холодний і грибів у лісі не буде.