2 хвилини тому! Шуфрича скосило – зрадники, їх мають посадити! ОПЗЖ пробила дно – фатальні слова
На восьмому році війни проросійські нардепи від Опозиційної платформи — За життя продовжують поширювати фейки, що військових РФ немає на Донбасі.
Ведучий Дмитро Тузов та редактор фактчекінгового проекту VoxCheck Максим Скубенко у програмі Радіо НВ Маніпулятори розповіли, як відрізнити правдиві заяви політиків від фейкових.
ОПЗЖ «промиває мізки» українців дезінформацією про відсутність війни з РФ
Депутати від так званої ОПЗЖ постійно повторюють тези про те, що війни в Україні буцімто і немає або, що Росія на Україну не нападала.
«Є там російські регулярні війська чи немає російських регулярних військ, але є позиція Генштабу, є позиція ОБСЄ. Так, ми знаємо, що там є добровольці, можуть бути фахівці, але регулярних військ там поки ніхто не бачив», — зазначив нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич.
Українські військові неодноразово брали в полон російських військовослужбовців. Наприклад, 24 серпня 2014 року поблизу Дзеркального, що на Донеччині, були затримані 10 російських десантників, при яких були відповідні документи та зброя. Доказами присутності російських військ та російського озброєння є численні супутникові знімки.
Також участь російських кадрових військових у бойових діях на Донбасі журналістам та активістам удається визначити завдяки їх фото у соцмережах та геолокаціям.
«Россия и Украина никогда не были в состоянии войны и не находятся», — продовжує зазначати один з лідерів партії ОПЗЖ, проросійський політик Віктор Медведчук.
Справді, війну офіційно не оголошено. Росія, яка напала на Україну, веде війну гібридно. Втім, Російська Федерація здійснює військову агресію стосовно України, її регулярні війська присутні на території УКраїни, а військова техніка та озброєння Російської Федерації регулярно постачаються на окуповані території.
«Нестор Шуфрич і всі в ОПЗЖ просто повторюють російську пропаганду для того, щоб переконати частину людей, яка може в це повірити. Мені б хотілося, щоб одного разу вони виступили і сказали це сім’ям загиблих. На Донбасі загинуло 7,5 тисяч українських і військових, і цивільних. Вони цього ніколи не зроблять, тому що їх аудиторія — це проросійськи налаштована аудиторія, якій можна „промити мізки“. <…> Це працює не лише на українців, які не можуть критично мислити. Ці всі речі, які озвучуються в Україні нібито українськими і російськими політиками, розповсюджуються і далі: у Німеччині, Франції, Італії. У соцмережах говорять: „Навіть українські політики вважають, що Росії там немає“. Це частина звичайної російської інформаційної війни проти України», — розповідає Скубенко.
Західні політики, у яких немає зв’язків з Росією, не сприймають цю пропаганду, зазначає фактчекер. Саме тому Україна отримує допомогу, а на РФ продовжують накладати санкції.
Після затримання Україною у 2014 році 10 російських десантників у зоні бойових дій, вони зізналися, що військові з РФ, які заблукали. Це неправдиве виправдання продовжили поширювати і в РФ, зокрема і президент Росії Володимир Путін сказав:
«Вони заблукали просто на бронетехніці зі зброєю. Це правда. Я зараз говорю серйозно. Я вірю, що вони заблукали, бо там же немає маркованого кордону. Коли наші патрулюють кордон, то це цілком можливо».
У таких випадках, на думку редактора VoxCheck, потрібно звертатися до міжнародних судів, які своїм рішенням можуть встановити, чи насправді російські військові «заблукали».
«Це ж не перший випадок і далеко не останній. Сотні доказів присутності [російських військ] є. Все зафіксовано і передається до міжнародних судів. Нам потрібно збирати більше й більше доказів, тому що врешті-решт, коли ми переможемо, а ми переможемо, Росія буде за це все розплачуватися», — переконаний Скубенко.
Такі фейки продовжує ретранслювати партія ОПЗЖ, однак відповідальність за висловлювання, що шкодять інтересам України, їм не загрожує.
«[Висловлювання політиків] призводить до того, що їхні виборці у це також починають вірити. Це шкодить Україні. Ми консультувалися з юристами, чи можна притягувати депутатів за такі слова за державну зраду. На жаль, нинішнє законодавство не дає нам такої можливості», — констатував фактчекер.
Джерело: korupciya.com