Зрада! Після відставки, Меркель пішла проти – прямо в НАТО: Зеленський в люті – удар у спину. Що відбувається?
Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель нібито особисто наклала вето на постачання Україні озброєння у межах НАТО. Ба більше, керівництво ФРГ нібито використовує механізм, щоб завадити іншим країнам-членам Північноатлантичного альянсу це робити.
Про це в понеділок, 13 грудня, повідомило видання Bild із посиланням на джерела. Цей процес, за інформацією журналістів, триває з травня 2021 року за посередництва Нідерландів. Ідеться про 90 великокаліберних снайперських гвинтівок Barrett M82 зі США та 20 комплексів протидії дронам EDM4S-UA з Литви. Як зазначається, українська держава через Агентство НАТО з підтримки та постачання (NSPA) здійснила оплату систем. Однак у травні ФРН та Нідерланди у раді цього ж агентства заблокували продаж.
Інша країна була залучена до процесу через те, що у Німеччині не хотіли створювати враження, що країна є єдиною, хто не підтримує постачання Україні зброї для протидії агресії Росії, пише видання.
Як зазначається у публікації, після інформації, що з’явилася восени 2021 року про масштабне стягування російських військ до кордонів України, Меркель нібито частково розблокувала продаж. Зокрема її вето було знято з протидронної зброї EDM4S-UA, яку Україна отримає вже в грудні 2021 року. Водночас продаж американських гвинтівок досі перебуває під забороною.
У коментарі виданню посол України у Німеччині Андрій Мельник звернувся до нового уряду країни із закликом схвалити постачання зброї для України. На його переконання, в умовах загрози нової агресії зі сторони РФ це було б “історичною помилкою для Німеччини та зрадою українського народу”.
Видання “Дзеркало тижня” з посиланням на власні джерела писало, що попередній уряд Німеччини вважав, що оборонне озброєння може призвести до ескалації конфлікту Росії та України на Донбасі. За інформацією видання, через це німецький представник у наглядовій раді Агентства НАТО з підтримки та постачання (NSPA) заблокував передачу Україні протидронових гвинтівок. Це зброя також уже була куплена та оплачена нашою країною через NSPA, але Україна так її і не отримала.
У це же час міністр оборони України Олексій Резніков назвав несправедливим блокування Німеччиною постачання озброєння Україні.
Вони все ще будують газопровід “Північний потік-2″ і водночас блокують наше оборонне озброєння. Це дуже несправедливо, – висловив обурення глава українського МЗС.
За його словами, українська держава прагнутиме купувати зброю, укладаючи двосторонні угоди із союзниками – США, Британією, Францією і Литвою.
Зазначимо, що у серпні 2021 року під час візиту Меркель у Київ президент України Володимир Зеленський просив канцлерку припинити блокаду закупівлі зброї у країн НАТО, але вона сказала, що це виключено, пише Bild.
Позиція нового уряду Німеччини на чолі з канцлером Олафом Шольцем щодо постачання Україні озброєння поки невідома. Водночас політик неодноразово наголошував на тому, что агресія Росії проти України має бути припинена, а Крим повернутий. Шольц обіцяв, що Німеччина робитиме все можливе для підтримання спільної безпеки, зокрема й у межах НАТО. Він наголосив, що Альянс може покластися на ФРН.
Канцлер також коментував скупчення російських військ біля України. За його словами, якщо виникне загроза нашій державі, то ситуація стане неприйнятною.
Джерело: korupciya.com