Вступ у ЄС! Радісна новина, термінове звернення – у Зеленського влупили: назвали термін. Вперед!
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що бачення окремими країнами ЄС і НАТО України крізь призму їхніх відносин з Росією є головною перепоною вступу України в ці союзи.
Про це Кулеба сказав в інтерв’ю німецькому виданню Die Zeit, його переклад наводить пресслужба МЗС.
За словами Кулеби, членство України в ЄС та НАТО – це лише питання часу.
“Україна – природна частина європейської та євроатлантичної спільноти. Ми розуміємо, що в ЄС існує певний скепсис щодо подальшого розширення. І що країна має відповідати всім Копенгагенським критеріям, яких ми досягнемо. Втім, не це головна перепона для нашого членства в ЄС”, – сказав міністр.
За його словами, головна перепона – “те, що окремі країни НАТО та ЄС досі дивляться на Україну крізь призму своїх відносин з Росією”.
“І тому мій меседж до них простий: сприймайте Україну за її власними якостями та чеснотами. Ми заслуговуємо на те, щоб на Україну дивилися як на Україну. Відносини з Росією – це одне, відносини з Україною – це інше”, – зазначив міністр.
Раніше Кулеба заявляв, що Україну можуть взяти в ЄС і НАТО з “недозавершеними реформами”, якщо буде політичне рішення.
“Реформи дуже важливі, це однозначно, ніхто з цим не сперечається. Боротьба з корупцією – все правильно.
Але не треба нести на собі весь сум реформ. Якщо буде політичне рішення в Європейському Союзі і в НАТО: “Забираємо”, то, по-перше, і нам буде набагато легше робити реформи, а, по-друге, нас візьмуть навіть з деякими недозавершеними реформами під гарантії і обіцянки, що вони будуть завершені вже після набуття членства”, – сказав міністр.
Він закликав “бути реалістами і не заганяти себе в постійне коло приниження, що ми у всьому винні самі”.
“Все не так, все набагато складніше. Треба працювати з партнерами, треба змінювати країну, треба робити все всередині країни, щоб вона ставала сильнішою. Але не можна вступити ні в ЄС, ні в НАТО, якщо там не буде консолідованої позиції: “Беремо”, – зазначив Кулеба.
Міністр також наполягає, що ЄС і НАТО повинні надати чітку дорожню карту для майбутнього членства української держави у двох блоках. А керівниця групи підтримки України в Європейській комісії Катаріна Матернова наголошує, що Києву слід продовжувати формувати консенсус у ЄС щодо своєї європерспективи, якого бракує сьогодні.
Нагадаємо, що нова правляча коаліція в Німеччині підтримуватиме прагнення України вступити до Європейського союзу. А також обіцяє бути партнером демократичних рухів у країні. Про це йшлося у тексті коаліційної угоди, який опублікував Spiegel.
“Такі держави, як Україна, Молдова і Грузія, які прагнуть приєднатися до ЄС, повинні мати можливість зблизитися за допомогою послідовних реформ, заснованих на верховенстві закону і ринковій економіці. Ми будемо рішуче і надійно реагувати на демократичні потрясіння і будемо партнером демократичних рухів”, – йдеться в угоді.
Крім того, підкреслюється, що нова влада Німеччини виступає за ще більше спрощення безвізового режиму.
“Ми продовжимо допомагати Україні у відновленні повної територіальної цілісності і суверенітету. Ми прагнемо до поглиблення енергетичного партнерства з Україною, маючи великі амбіції в галузі відновлюваних джерел енергії, виробництва зеленого водню, енергоефективності та скорочення викидів вуглекислого газу”, – говориться в угоді.
Джерело: korupciya.com