В ці хвилини! Удар з ЄС – жорсткі санкції, Росія “попала” – всі напоготові! Путіну кінець – вони за нас
Лідер найбільшої фракції Європарламенту вимагає від ЄС жорстких санкцій проти Росії, а також Вебер виступає за виключення РФ від міжнародної банківської системи у разі нападу Росії на Україну.
Про це він сказав 16 грудня у ефірі німецької медіакомпанії NDR.
“На кордонах України перебуває понад 100 тисяч озброєних солдатів РФ. Тому ми маємо підготуватися до виникнення найскладніших питань”, – сказав Вебер.
Також він заявив, що через можливе вторгнення Росії до Україн “в Європі може знову початися війна”. За словами Вебера, Євросоюз має відповісти на ескалацію Росією “радикальними економічними заходами”.
Нагадаємо, що Після перемовин Володимира Путіна та Джо Байдена, ситуація біля кордонів України з Росією не послабилась. Це свідчить про план глави Кремля й далі тиснути на офіційний Київ.
Таку думку в ефірі 24 каналу озвучив російський політолог Марк Фейгін. За його словами, цей варіант розвитку ситуації був одним із прогнозованих.
“Тут гра продовжується, ось у чому справа”, – зазначив Фейгін.
Риторика Росії стала гострішою
Політолог зауважив, що віртуальна зустріч мала посприяти деескалації ситуації на українсько-російському кордоні. Росія мала би почати відводити війська під приводом навчань і продовжити переговорити на нижчих рівнях.
Однак навпаки, російська риторика стала ще гострішою. Зокрема заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив про можливий військовий шлях розв’язання проблеми, якщо Захід не піде назустріч щодо:
- червоних ліній та просування НАТО схід;
- прийняття Україною мінських домовленостей в інтерпретації Москви.
Військове розв’язання проблеми
Якщо ж Україна на це не погодиться, то говорять про ймовірне військове розв’язання ситуації. Ця риторика присутня як на пропагандистських медіа Кремля, так і на офіційних рівнях.
“Це можна розцінити так, що є лінія на конфронтацію всередині оточення Путіна, яка підштовхує його продовжувати цей тиск і шляхом шантажу досягати свого”, – резюмував Фейгін.
Російський політолог підкреслив, що Байден запропонував Путіну зустрітися безпосередньо на саміті G20 в Індонезії у жовтні 2022 року. У таких ситуаціях ситуація деескалюється, однак не цього разу.
Також варто наголосити на тому, що існує величезна імовірність нових санкцій – відключення від SWIFT, блокування російських цінних паперів, а також функціонування “Північного потоку – 2”. Про це в ексклюзивному коментарі сайту 24 каналу розповів політолог Володимир Фесенко.
На думку експерта, Джозеф Байден та Володимир Путін можуть неофіційно домовитися, що все зберігається так, як є зараз.
Володимир Фесенко наголосив, що російські війська біля кордону з Україною – це відвертий шантаж, щоб змусити піти на поступки Західні каїни.
Свої ультиматуми Російська Федерація вже висунула. Зокрема, йдеться про публічну гарантію, що Україна не буде в НАТО, а також, щоб Україну примусили виконувати мінські угоди на російських умовах. Однак, на думку Фесенка, цього не буде.
Джозеф Байден не погодиться надати Володимиру Путіну публічні гарантії, що Україна не буде в НАТО. Такий крок означав би політичну катастрофу для очільника США та соромну капітуляцію перед Кремлем.
Це була б ганебна, соромна капітуляція перед Путіним. Це було б навіть гірше за “афганську поразку”. Так що я фактично не вірю в цей сценарій, ніяких публічних виконань російських вимог не буде. А неофіційно я думаю, що США будуть домовлятися з Путіним про те, щоб розблокувати переговори по Донбасу, – сказав Фесенко.
Він допустив, що може бути створено окремий канал перемовин щодо України.
Джерело: korupciya.com