В ці хвилини! Кіберагресія РФ: дестабілізація України – термінове засідання РНБО – Путіну не пройти!

Під головуванням Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова відбулося засідання Національний координаційний центр кібербезпеки. Про це повідомили на фейсбук-сторінці “Ради національної безпеки і оборони України”.
https://www.youtube.com/watch?v=Vrptir_oITQ&t=2s
“Відкриваючи засідання, Секретар РНБО України наголосив на важливості злагодженої спільної роботи усіх суб’єктів забезпечення кібербезпеки для протидії актуальним загрозам. «Для РФ сьогодні внутрішня дестабілізація нашої країни – питання номер один, і кіберагресія тут є одним з ключових інструментів, – сказав він. – Для ефективного відбиття цієї агресії важливою є спільна, систематизована робота всіх державних структур».
Учасники засідання заслухали доповіді Голови Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрія Щиголя, заступника Голови Служба безпеки України Володимира Горбенка та першого заступника Голови Національна поліція України Михайла Кузнєцова про результати локалізації кібератак 14 січня 2022 року на державні інформаційні ресурси та пропозиції щодо удосконалення їх кіберзахисту і механізмів спільного реагування на такі події.
За словами О. Данілова, подібні агресивні дії у кіберпросторі можуть мати на меті «дискредитацію усіх надбань у галузі цифрової трансформації нашої держави, і наше головне завдання – цьому запобігти».
Секретар РНБО України підкреслив важливість гармонізації комунікації як з громадянами, так і з міжнародною спільнотою з боку Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, Держспецзв’язку, СБУ та НКЦК у питаннях протидії кіберзагрозам.
Також О. Данілов висловився за необхідність удосконалення нормативно-правового регулювання захисту державних інформаційних ресурсів та співпраці з провайдерами інформаційно-комунікаційних послуг.
Заступник Секретаря РНБО України Сергій Демедюк презентував звіт про роботу НКЦК за 2021 рік. За його словами, минулого року НКЦК виконав 57 пріоритетних завдань. З-поміж іншого, РНБО України ухвалила нову Стратегію кібербезпеки України та рішення про створення у системі Міністерства оборони України кібервійськ. Крім того, за словами С. Демедюка, у 2021 році на базі НКЦК проведено 14 семінарів, тренінгів та кіберзмагань, у яких взяли участь 1365 фахівців у сфері кібербезеки; 25 українських фахівців вперше отримали престижну сертифікацію від SANS Institute.
Водночас заступник Секретаря РНБО України наголосив на «недостатньому засвоєнні» уроків 2017 року (атака NotPetya).
О. Данілов закликав учасників засідання до більш сумлінного виконання протокольних рішень НКЦК.
Участь у засіданні НКЦК також взяли віце-Прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, Голова Служби безпеки України Іван Баканов, Голова Служба зовнішньої розвідки України Олександр Литвиненко, перший заступник Міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін, заступник голови Комітету, голова підкомітету цифрової та смарт-інфраструктури, електронних комунікацій, кібербезпеки та кіберзахисту Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.
М. Федоров наголосив на важливості посилення координації дії суб’єктів забезпечення кібербезпеки і звернув увагу на необхідність вдосконалення кіберзахисту базових державних реєстрів.
На думку Міністра, потрібно використовувати можливості НКЦК та щотижня на його базі проводити наради постійно діючої робочої групи, створеної з фахівців та експертів, щодо розгляду нагальних питань протидї кіберзагрозам, а орієнтовно через 2-3 місяці – забезпечити проведення спільних практичних кібернавчань.
У своїх звітах Голова СБУ Іван Баканов та заступник Міністра закордонних справ України Дмитро Сенік зазначили, що згідно з оцінками міжнародних партнерів реакція українських державних органів на кібератаку, яка сталася проти ночі 14 січня ц.р., була на належному рівні. «Партнери з ЄС відзначили, що Україна стала інституційно спроможною. – сказав І. Баканов. – Перемогти у війні ми можемо лише разом».
Учасники засідання також заслухали доповідь заступника Міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фаріда Сафарова про стан удосконалення системи кібербезпеки паливно-енергетичного комплексу України, наявних кіберзагроз у цій сфері та заходів із їх нейтралізації.
Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *