В Німеччині одумались! Збр0я в Україну – вже офіційно. Гідна підтримка, Україна переможе!
Німецький парламент ухвалив заяву про постачання важкого озброєння Україні, підтримавши зміну в політиці, яка відбулася з рішенням відправити танки до Києва на початку цього тижня. Про це свідчить заява, опублікована на сайті Бундестагу. За заяву проголосували 586 з 693 присутніх депутатів, повідомляє сайт бундестагу. 100 депутатів проголосували проти, 7 утрималися.
28 квітня у німецькому Бундестазі походять дебати щодо надання підтримки Україні, у тому числі важким озброєнням. І коаліційні, і опозиційні партії підтримують надання Україні важкого озброєння і хочуть схвалити відповідний заклик до уряду, – повідомляє Tagesspiegel.
Депутати хочуть закликати уряд:
– підтримувати зусилля для припинення вогню на умовах в інтересах України та, за необхідності, бути готовими забезпечувати його дотримання спільно з партнерами в ЄС і НАТО;
– продовжувати і за можливості прискорювати надання Україні військової допомоги, при цьому розширити постачання важкої зброї і складних систем – але так, щоб не послабити обороноздатність самої Німеччини;
– долучати інші країни – щоб вони швидко передали Україні зброю радянських зразків і отримали для неї заміну від Німеччини;
– запропонувати українським військовим навчання поводження з наданою зброєю на території Німеччини або іншої країни НАТО;
– якнайшвидше закривати “дірки” в оснащенні Бундесверу, якщо такі виникатимуть.
Серед конкретних пропозицій, які обговорюються – зенітні самохідні установки Gepard, на що вже є згода уряду. Проблема виникла із забезпеченням боєприпасів для них. Навчання з гаубицями для українських військових готові організувати на території Німеччини.
Це також радянські Т-72 завдяки обміну зі Словенією – Німеччина готова замінити їх своїми БМП Marder та Fuchs; гранатомети з дальністю 6 км напряму від німецьких виробників. Також Німеччина готова запропонувати навчання українських військових на САУ “Panzerhaubitze 2000”, які Нідерланди хочуть поставити українській армії.
Крім того, компанія Rheinmetall подала запит до уряду на передачу Україні 88 вживаних танків Leopard та сотні БМП Marder, а група Krauss-Maffei Wegmann подала запит щодо сотні САУ “Panzerhaubitze 2000”.
Німеччина пропонує використовувати таку схему: країни Східної Європи зможуть передавати озброєння Україні, а дефіцит цих озброєнь їм згодом компенсує Німеччина. Крім того, необхідно прискорити поставки важкої зброї, йдеться у заяві.
Також парламент попросив уряд перевірити «поширені твердження про можливий геноцид» та переслідувати злочинців, які використовували сексуальне насилля як зброю чи вдавалися до інших воєнних злочинів.
Це рішення підтримали фракції Соціал-демократів, Зелених, Вільних демократів та Християнських демократів.
Натомість фракції Лівих та ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» заявили під час дебатів, що проголосують проти. Разом вони мають 119 мандатів.
586 парламентарів підтримали заяву, 100 проголосували проти, а 7 — утрималися, повідомляє суспільний мовник «Deutschlandfunk».
Зауважимо, канцлер Німеччини Олаф Шольц тривалий час опирався постачанню важкого озброєння Україні.
У Німеччині на американській авіабазі «Рамштайн» 26 квітня відбулося засідання міжнародної Консультативної групи з питань оборони України, яку скликав міністр оборони США Ллойд Остін. Участь у заході взяли керівники оборонних відомств понад 40 країн світу.
За підсумками засідання міністр оборони США сказав, що Німеччина відправить до України 50 зенітних систем Gepard, Канада 8 броньованих машин, Велика Британія додаткові зенітні системи.
Джерело: korupciya.com