Українців застерегли від великої помилки зі заощадження
Важливе попередження
Про це заявив економіст Тарас Козак в ефірі телеканалу Obozrevatel TV.
Так, експерт незважаючи на прогнозоване зростання курсу долара не радить українцям робити вклади виключно в іноземній валюті.
“Я як фінансист не рекомендував би вкладати всі свої кошти в долари або в євро. Найкращий підхід – це диверсифікувати свої активи. Тобто частина портфеля заощаджень повинна бути в іноземній валюті, в тому числі і в доларах, в тому числі і в євро. Частину своїх заощаджень потрібно тримати в гривні”, – заявив експерт.
При цьому економіст зазначив, що, враховуючи прогнозовану урядом і Нацбанком інфляцію 2021 року – до 8% і до 6% відповідно, – при прибутковості облігацій внутрішньої державної позики на рівні 10-11% вкладення в них “покриває всі гірші прогнози по інфляції”.
Також Козак додав, що особливо орієнтуватися на закладений у бюджеті на 2021 рік курс 29,1 гривень за Долар не варто. За його словами, це формальний показник, а реальний залежить від безлічі факторів і більш менш точно спрогнозувати його вкрай складно.
Зазначимо, днями стало відомо, що загальна сума вкладів фізосіб (у тому числі фізосіб-підприємців, ФОП) в банках-учасниках Фонду гарантування вкладів у серпні збільшилася на 1,1 млрд грн – з 553,4 млрд грн до 554,5 млрд грн.
Із загальної суми вкладів фізичних осіб на початок вересня вклади в національній валюті становлять 318,7 млрд грн (57,5%), а вклади в іноземній валюті – 235,8 млрд грн (42,5%).
У разі банкрутства того чи іншого банку при здійсненні Фондом виплат за вкладами в іноземній валюті вони переводяться в національну валюту за офіційним курсом, встановленим Нацбанком на день початку процедури виведення цього банку з ринку.
Так, вкладникам неплатоспроможних банків України протягом серпня 2020 року був виплачено 26,6 млн грн.
Нагадаємо, раніше було проведено опитування в результаті якого сформувався ТОП-3 найпопулярніших причин скарг на українські фінустанови:
- неправомірні дії щодо стягнення заборгованості-31%;
- відмова від реструктуризації боргу-11%;
- дзвінки тим особам, які не брали кредит, з вимогою погасити заборгованість-7%