Це сталося сьогодні! Не стал0 відомого відомого українського музиканта. П0мер так несподівано…
15 серпня не стало Миколи Голощапова – одного з найавторитетніших і шанованих фахівців країни в області джазового мистецтва, відомого виконавця і викладача, заслуженого працівника культури України.
Неодноразового переможця міжнародних фестивалів, неодмінного члена журі ряду престижних конкурсів. У тому числі співорганізатора фестивалю-конкурсу Master-Jam Fest. Члена президії джазової асоціації України (з 1995 року).
Микола Якович був засновником і беззмінним керівником естрадно-джазового відділення Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф. Данькевича. До викладання в училищі отримав багатий виконавський досвід: 10 років – в танцювальних ансамблях, граючи на фортепіано та акордеоні, працював штатним аранжувальником в оркестрі штабу Одеського військового округу, 25 років очолював біг-бенд таксистів «Зелений вогник».
Саме цей колектив першим в Україні давав концерти інструментальної джазової музики з п’єсами Дюка Еллінгтона, Гаррі Джеймса, Мейнарда Фергюсона, Бенні Голсона.
Одеса на весь світ відома своїми джазовими традиціями. Завдяки своєму легендарному земляку Леоніду Утьосову і його знаменитому «Теа-джазу» Одеса вважалася негласною столицею джазу. Він звучав на різних одеських сценах, за часів диксиленду і свінгу, коли його то дозволяли – то забороняли, то хвалили – то таврували. Не раз одесити робили спроби зробити джаз і Одесу поняттями невіддільними, організовували фестивалі джазової музики. У цьому – чимала заслуга Миколи Голощапова.
Саме він створив в училищі джаз-оркестр, який незабаром став професійним колективом, активно виступає на джазових фестивалях в Одесі, по містах України та за кордоном. Душею, головним диригентом і, можна сказати, обличчям колективу був, без сумніву, сам його творець. У цьому джаз-оркестрі грають і співають студенти та випускники училища мистецтв, а також мають за честь грати відомі музиканти. Причому, це єдиний музичний колектив, де музиканти грають без жодних гонорарів, а заради задоволення.
Показовими стали проекти «Шедеври джазової аранжування», «Поезія в джазовій оправі» за участю народного артиста України Олега Школьника, «Духовний оркестр Дюка Еллінгтона»; абонементні концерти у філармонії, виступи на міжнародних джаз-фестивалях.
Джерело: korupciya.com