Трибуну заблоковано! “ЄС” та Батьківщина разом: це зрада. Спільні схеми, нова коаліція – немислимо
Сьогодні, 18 листопада, під час засідання опозиція заблокувала президію Верховної ради під час розгляду законопроєкту 4298, який вносить зміни до закону “Про місцеві державні адміністрації” та деяких інших законодавчих актів щодо реформування територіальної організації виконавчої влади та на якому базується так званий “закон про столицю”.
Як повідомляє кореспондентка Суспільного Роксолана Бичай, причиною для блокування став розгляд документу за спецпроцедурою, що дозволяє ухвалити його у скорочені терміни.
Зокрема, депутати двох фракцій – Євросолідарності та Батьківщини обурились через те, що їм вчасно не надали порівняльні таблички щодо проєкту закону. Вони заявляють, що за регламентом мінімум за 2 дні, а їм роздали тільки вчора. Через це вони заявили, що не хочуть аби зараз голосували за спрощеною процедурою.
У зв’язку із блокуванням голова Верховної ради Руслан Стефанчук оголосив 15-хвилинну перерву та запросив до себе керівників фракцій.
Після перерви Стефанчук повідомив, що фракції дійшли згоди щодо розгляду законопроєкту та оголосив, що Рада переходить до розгляду інших питань.
“Зараз ми поки тимчасово відкладаємо розгляд питань, пов’язаних зі спецпроцедурою. Натомість всі фракції і групи сьогодні за пів години подадуть кількість поправок, які вони будуть ставити по цих двох законопроєктах, щоб ми зняли питання спаму”, – заявив він.
Телеграм канал Таємниці депутата також прокоментував інцидент, як Порошенко та Тимошенко хочуть заблокувати розгляд закону про столицю за прискореною процедурою.
Там написали, що Сергій Власенко піднявся на трибуну і вступив у суперечку зі спікером Русланом Стефанчуком, після чого і була оголошена перерва на 15 хвилин.
В телеграм каналі зазначили, що занадто багато корупційних інтересів зав’язано у Порошенка і Тимошенко на Кличкові у КМДА. Схеми щодо відмивання бюджетних грошей на ремонтах по округах, і більш масштабні речі із забудовниками.
Водночас парламентський журналіст Андрій Дзиндзя стверджує, що нардепам фракції “Слуга народу” не вистачає голосів для ухвалення закону “Про місто Київ – столицю України”, яким поділяються повноваження мера та голови КМДА.
В соцмережах, він прикріпив під свій допис фото листуванням у чаті “Слуг”, де нардепи активно обговорювали цю проблему.
З опублікованого листування випливає, що “слуги народу” розбираються, як голосувати у другому читанні за законопроект №2143-3, адже їм не вистачає голосів.
“Знімаємо обидві спецпроцедури з розгляду разом із (законопроектом – ред.) №5600, потрібно буде 226 (голосів – ред.) приблизно в районі 11:30”, – відповів у чаті перший віце-спікер Верховної Ради Олександр Корнієнко.
“А чому? Не витягуємо без “Довіри”?” – поцікавилася Євгенія Кравчук.
“Без Майбаха (“За майбутнє” – Ред.). І частина довіри, ймовірно, відвалиться… Коаліція – це тонка справа, це вам не монобільшість”, – пояснив Корнієнко.
“Чи маєте інформацію, хто не голосуватиме 2143-3? Спецпроцедури по столиці”, – поцікавився нардеп Андрій Мотовиловець.
Нагадаємо, законопроєкт “Про місто Київ – столицю України”, також відомий як “закон про столицю”, розділяє повноваження мера Києва і голови Київської міської держадміністрації.
Ще у далекому 2019 році у першому читанні документ було ухвалено. Ініціаторами документу стали нардеп від “Слуги народу” Олександр Ткаченко та інші депутати фракції від одномандатних округів Києва. Варто зазначити, що проєкт закону передбачає нову процедуру призначення голови КМДА.
Восени 2021 Рада повернулася до цього документу, а профільний комітет рекомендував ухвалити його в другому читанні. Однак міський голова Києва Віталій Кличко, якого сильно налякала така ініціатива, заявив, що перед прийняттям закону слід отримати експертну оцінку від Венеційської комісії.
Джерело: korupciya.com