Терміново! Жирна крапка – прямо в Берліні, США дожали: виклик для РФ! Чудові новини – не допустять
Сполучені штати Америки США провели перемовини з новообраним урядом Німеччини щодо “Північного потоку-2”. Німецька сторона запевнила, що підтримає Україну у разі нової російської агресії.
Держдеп США повідомив, що між США і Німеччиною є домовленості та розуміння. Розглядають навіть зупинку газогону, якщо Росія знову розпочне збройну агресію.
“У нас відбулися хороші обговорення з новим урядом Німеччини. Вони зробили кілька дуже рішучих заяв по “Північному потоку-2″ і щодо своєї постійної підтримки угоди, яку ми з ними уклали”, – повідомляють у Держдепі.
Нагадаємо, Німеччина відклала сертифікацію газогону “Північний потік-2” до тих пір коли газогін буде зареєстровано за німецьким законодавством. Скільки саме триватиме затримка невідомо, але, вочевидь у першій половині 2022 року рішень щодо “Північного потоку-2” ухвалено не буде.
Відкладення Німеччиною сертифікації “Північного потоку-2” може призвести до декількох сценарії, розповів в ефірі “Українського радіо” директор Центру глобалістики Михайло Гончар. Існує імовірність, що “Газпром” може проігнорувати вимоги ЄС та запустити газогін попри відсутність сертифікації. А, власне, реєстрація оператора на території ЄС становить великі незручності для російської газової корпорації.
“Єдина опція, яка лишається для “Газпрому” – це запустити його самовільно, не чекаючи завершення процедури сертифікації. Він може це зробити, і в російських медіа не раз про це йшлося. Все, що очікує “Газпром” в такому випадку, – невеликий з огляду на масштаб компанії штраф. Йдеться про суму порядку мільйона євро й це не та сума, яка зупинить “Газпром”, якщо буде прийняте відповідне політичне рішення в Кремлі”.
У такому випадку самовільний запуск газопроводу означав би політичний виклик для нового уряду Німеччини. Адже йтиметься на лише про ігнорування європейського законодавства, про пряму відкриту конфронтацію з ЄС.
За словами експерта, Німеччина висуває вимогу, аби суб’єкт, який управляє новою газотранспортною системою був зареєстрований у Німеччині. Ця вимога, на думку Гончара, є дуже незручною для “Газпрому”: “Зараз управління і деспеціалізація газового потоку ведеться з території Швейцарії компанією-оператором, яка є стовідсотковою донькою “Газпрому”, – каже він, – Ситуація з “Північним потоком-2” нічим не відрізняється від ситуації з “Північним потоком-1”, яка була десять років тому. Новий газопровід має як паралельно прокладений маршрут, так і оператора, який розташований у Швейцарії. Така швейцарська “схема” дуже комфортна для “Газпрому”, бо Швейцарія не є членом ЄС. Тому там знаходяться не тільки офіси операторів обох потоків, але й чимало офісів газпромівських компаній, які торгують газом по Європі”.
Також експерт звернув увагу на те, що нещодавно “Газпром” зупинив транзит за маршрутом Ямал-Європа, що також є елементом тиску на ЄС: “Газпром” і так десь на третину використовував цей напрямок через Білорусь та Польщу до Німеччини, а зараз зупинив його повністю. Це своєрідна реакція Росії на висловлювання новопризначеного міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок з приводу неможливості сертифікації “Північного потоку -2” за обставин, коли Росія здійснює агресивні дії щодо України. Росія готова до конфронтації і є ЄС, і з тими в Німеччині, хто не поділяє їхні підходи. Тому кілька днів тому в російських ЗМІ розпочалась кампанія дискредитації міністра закордонних справ”.
Джерело: korupciya.com