Та вони n0сл@лu Зеленськоr0! Дем@рш протu України – прямо на зустрічі! Польща за руку з Угорщиною! Нlж в сnuну!

У Єврокомісії розповіли подробиці про зустріч координаційної платформи з питань експорту і транзиту української агропродукції. Та зазначили, що Польща та Угорщина проігнорували зустріч щодо експорту українського зерна.

Про це на брифінгу заявив речник Єврокомісії Олоф Гілл.

Він зазначив, що під час зустрічі обговорювався план Києва щодо ліцензування і перевірок чотирьох видів агропродукції.

«Вчорашня зустріч була зосереджена на обговоренні українського плану дій і заходів з контролю визначеної продукції і запобіганню руйнуванню ринку у п`яти країнах-членах ЄС», – сказав він.

Під час зустрічі було домовлено доопрацювати план і були представлені пропозиції щодо цього. У Єврокомісії сподіваються, що план буде реалізовано якомога швидше.

Крім того, наступного тижня віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс здійснить візит до Словаччини, під час якого, зокрема, відвідає прикордонний регіон, щоб оцінити роботу так званого «коридору солідарності».

Гілл також розповів, що представники Польщі та Угорщини не взяли участь у засіданні координаційної платформи. Однак представник ЄК зауважив, що участь у засіданні не була обов`язковою.

«Представників Польщі та Угорщини не було на зустрічі. Однак важливо підкреслити, що участь не є обов’язковою, оскільки засідання відбуваються досить часто», – зазначив він, наголосивши, що це не можна називати бойкотом.

Він додав, що Єврокомісія продовжує взаємодіяти з усіма зацікавленими сторонами за межами і в рамках платформи.

Як відомо, кабінет міністрів України 19 вересня схвалив нову процедуру експорту певних видів агропродукції до окремих держав-членів ЄС.

Про це під час онлайн-виступу на засіданні аграрного комітету Європарламенту заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський.

За його словами, цією процедурою передбачено, що кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця, які йдуть в режимі експорту до п’яти держав ЄС, мають отримати ліцензію Мінекономіки за погодженням з Мінагрополітики.

«Ми віримо, що така схема роботи задовольнить усі сторони. І навіть ті три країни, які зараз виступають проти українського аграрного експорту, також доєднаються до цього плану. Оскільки у всіх нас одна мета – перемога у цій страшній війні. А для цього має бути взаєморозуміння і взаємопідтримка між нами», – сказав Сольський.

Міністр розповів, що Україна напрацювала і представила до Європейської комісії план дій щодо контролю за експортом. Ця пропозиція «має розрядити ситуацію», вважає він.

«Ми погоджуємо з Єврокомісією і з країнами імпортерами необхідний перелік і обсяг аграрної продукції з чотирьох культур, вони своєю чергою визначають чи готові приймати ці культури, коли і в яких об’ємах. Лише після цього ми видаємо дозволи нашим підприємствам на експорт тієї чи іншої продукції.  Тобто Україна контролює свій експорт і погоджує його з приймаючими країнами», – наголосив Сольський.

Нагадаємо, 15 вересня Європейська комісія зняла заборону на імпорт зерна та ще трьох видів української агропродукції до п’яти країн ЄС. Водночас Польща, Словаччина та Угорщина оголосили про односторонні обмеження.

Після цього Україна подала до Світової організації торгівлі позови проти Угорщини, Польщі та Словаччини. 26 вересня представники чотирьох країн ЄС – Польщі, Чехії, Угорщини та Словаччини – попросили Україну відкликати скаргу до СОТ.

Так, заступник міністра сільського господарства Польщі Рішард Бартосік заявив, що рішення про відміну позову сприятиме подальшим переговорам, а Польща «зацікавлена в діалозі з Україною».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *