США проти Китаю! Провокація в морі: к0їться нечуване. Підняли увесь флот – там жеstь. Нова v!йн@?

Австралія та США посилюють військові зв’язки у відповідь на провокаційні дії Китаю в регіоні.  В суботу, 22 липня, Сполучені Штати ввели в експлуатацію військовий корабель в Сіднеї, Австралія, що стало першим випадком, коли корабель ВМС США був взятий на озброєння в іноземному порту.

Про це пише іноземне видання Reuters.

Бойовий корабель USS Canberra класу Independence,  який був потоплений під час підтримки висадки морської піхоти США на Гуадалканалі в 1942 році, був введений в експлуатацію під час церемонії на австралійській військово-морській базі в гавані Сіднея, офіційно приєднавшись до флоту ВМС США.

“Австралійці можуть пишатися тим, що цей корабель, спроектований у Західній Австралії місцевою промисловістю, вперше в історії ВМС США вводиться в експлуатацію саме тут”, – сказав міністр оборони Австралії Річард Марлз.

Він додав, що введення в експлуатацію американського корабля в австралійських водах відображає “спільну відданість підтримці порядку, заснованого на правилах”.

Церемонія відбулася на тлі військових навчань між США і Австралією, що розглядається як демонстрація сили і єдності на тлі дедалі більшого розширення впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Навчання, що відбуваються в різних місцях Австралії протягом двох тижнів, включають імітацію наземних і повітряних боїв, а також висадку морського десанту.

Крім Австралії і США, в них беруть участь сили з Канади, Фіджі, Франції, Німеччини, Індонезії, Японії, Нової Зеландії, Папуа-Нової Гвінеї, Південної Кореї, Тонга і Великої Британії.

В межах військових навчань японські сили самооборони в суботу запустили ракету класу “земля-корабель” біля східного узбережжя Австралії в затоці Джервіс.

Міністерство оборони Австралії заявило, що ці навчання “стали першим випробуванням можливостей сил Японії в Австралії”.

Німеччина вперше бере участь у навчаннях, відправивши 210 десантників і морських піхотинців, оскільки країна посилює свою присутність у  регіоні.

В межах проекту AUKUS США і Велика Британія погодилися допомогти Австралії придбати флот атомних підводних човнів.

До цього, на початку 2030-х років, США мають продати Австралії три американські атомні підводні човни класу Virginia з можливістю на купівлю ще двох.

Водночас зазначимо, що Китай і Росія до цього вже розпочали масштабні військові навчання ВМС і ВПС у Японському морі «Північ/ Взаємодія-2023», метою яких заявлено захист безпеки стратегічних водних шляхів. Про відбуття китайських учасників до району маневрів раніше повідомили в Міністерстві оборони КНР.

Китайська флотилія з п’яти кораблів, серед яких два есмінці та два фрегати з керованими ракетами й корабель комплексного постачання з чотирма корабельними вертольотами, вирушила з військово-морської бази в місті Циндао східнокитайської провінції Шаньдун до Японського моря, де у визначеному для навчань районі з’єднається з російським угрупованням.

Бойові літаки ВПС Китаю, серед яких винищувачі, штурмовики та один літак раннього попередження й управління KJ-500, здійснили переліт на аеродроми російського Далекого Сходу, звідки будуть долучатись до корабельного угруповання при виконанні навчальних завдань.

Ці навчання вперше проводяться Північним оперативним командуванням китайської армії, і до них, також уперше, залучаються одночасно російські ВМС і ВПС, які раніше тренувалися з китайцями окремо.

Нинішні навчання знаменують посилення військового співробітництва між Китаєм і Росією на тлі триваючого вторгнення Москви в Україну та відмови Пекіна відновити військову комунікацію зі Сполученими Штатами.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *