Скандал на всю країну! Нарешті його викрили: зірвали всі маски. “Викликає багато питань”

Присутність екснардепа й журналіста в минулому Сергія Лещенка у складі наглядової ради “Укрзалізниці” викликає багато запитань щодо обґрунтованості його призначення, пише “Економічна правда” у статті під заголовком “Дійні корови” для олігархів та популістів: зміни в державних компаніях під загрозою”.

“Діяльність деяких членів наглядових рад може неоднозначно оцінюватися у виробничих колах. З’явилося багато питань до обґрунтованості призначення Сергія Лещенка в наглядову раду “Укрзалізниці”, – зазначив автор статті Богдан Прохоров.

Він додав, що ефективнішими членами наглядових рад в Україні є іноземні фахівці, а не українські, які лобіюють інтереси окремих бізнес-груп.

“Іноді ними є іноземці, адже фахівців потрібного рівня в Україні знайти складно, а з відсутністю конфлікту інтересів – ще складніше”, – пише журналіст.

Лещенко очолив комітет із питань комплаєнсу та антикорупції в “Укрзалізниці” в січні 2020 року. Компанія фігурує в низці корупційних скандалів через непрозорі закупівлі, неякісні ремонти вагонів, локомотивів, а також у зв’язку з намірами підвищити тарифи на вантажні та пасажирські перевезення.

Видання “Залізниця без корупції” 1 червня повідомляло, що після відновлення Росією 34% мита на українські залізничні колеса, яке може обмежити збут компанії “Інтерпайп” Віктора Пінчука, “Укрзалізниця” оголосила “астрономічні” тендери на колеса.

Філія “Центр забезпечення виробництва” оголосила два тендери: 1,9 млрд грн на постачання суцільнокатаних коліс та 505 млн грн на постачання чорнових бандажів. Зазначали, що потреба в колесах у такому обсязі доречна, якщо УЗ планує виробляти по 3–4 тис. нових вагонів на рік і відновити обсяги ремонту, що в умовах фінансової кризи є нереалістичним.

Водночас протягом останніх двох років “Інтерпайп” підвищив ціну на суцільнокатані колеса для “Укрзалізниці” на 100% – із 16 тис. грн до 30 тис. грн без ПДВ за штуку.

Водночас, У середині червня СБУ заявила, що “Укрзалізниця” закупила неякісні запчастини на більш ніж 100 млн грн. Операцію організували представники комерційних структур за участю посадових осіб компанії.

За даними слідства, зловмисники налагодили постачання запчастин і устаткування неналежної якості. Продукція не відповідала встановленим характеристикам, була з явними ознаками попереднього використання. Частина запчастин, за версією слідства, виготовлена ​​кустарним способом, частина – викрадена з вітчизняних підприємств залізничної галузі.

“За висновком експертів, експлуатація такого обладнання на рухомому складі Укрзалізниці приводила до системного виходу його з ладу, виникнення надзвичайних подій і зривів перевезень”, – сказали в СБУ.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *