Штрафи ПДР не завжди доходять до українців: чому блокування рахунків і конфіскація авто стає несподіванкою

Не всі українці-порушники знають про свої ” грішки”

З початку року українці сплатили тільки 6% виписаних штрафів за порушення ПДР. Причиною є те, що українці-порушники просто не знають про те, що за ними числяться штрафи.

Камери для автофіксації значно підвищили кількість штрафів для українських водіїв. Держава, однак, недоотримує мільйони гривень, адже платять за свої порушення далеко не всі.

З початку 2020 року було відкрито виконавчих проваджень на суму 736 мільйонів гривень за адміністративне порушення ПДР. А ось сплачено водіями лише 6% від суми відкритих виконавчих проваджень за простроченими штрафами за адміністративне порушення ПДР – 45 мільйонів гривень. Такі дані наводить Денис Дмитров, експерт в області створення і розвитку інноваційних сервісів і додатків, державно-комерційного партнерства і засновник Штрафи UA.

“багато людей просто не знають про те, що у них є штраф, втрачають свої постанови, платять неповні суми, допускають помилки в реквізитах. Тому 49% штрафів просто не доходять до бюджету і числяться як непогашені”, – говорить Денис Дмитров.

Оплатити штраф можна в банках, фінансових установах, платіжних терміналах, за допомогою онлайн-додатків і спеціалізованих сервісів. Однак не варто забувати, що у кожного штрафу є свій період для оплати, у штрафів, які виносять патрульні, термін сплати становить 15 календарних днів. У штрафів, які були виписані за паркування і після фотофіксації цей термін більше – 30 днів календарних. А якщо оплатити їх в перші 10 робочих днів, то буде достатньо внести лише 50% від суми штрафу.

“Оплачено-не означає, що штраф погашено. Оплата штрафу складається з великої кількості ланок. Якщо неправильно вказати призначення, реквізити і т.д., система не розпізнає і автоматично не підтягне цю інформацію і штраф не буде вважатися погашеним”, – пояснює Дмитров.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *