Щойно! Кравчук вийшов з ОП. Термінова заява – рішення прийнято. Зеленський сказав це йому
Перший президент України Леонід Кравчук погодився очолити українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі замість Леоніда Кучми.
Про це Кравчук сказав у відеозверненні, яке оприлюднив Офіс президента.
«Я вже у своєму житті щось бачив і пройшов. Але час для відпочинку не настав. Я прийняв рішення, якщо я зможу, а я хочу цього, щось зробити, щоб пришвидшити мир на Донбасі. Я буду це робити до останнього подиху. Тому я і погодився», — сказав Кравчук.
Також він оцінив діяльність Володимира Зеленського для встановлення миру на Донбасі. Кравчук вважає, що Зеленський «реанімував “нормандську четвірку”» та не боїться ухвалювати непопулярні рішення.
В свою чергу,ще до рішення ОП, Разумков наголосив на великому досвіді першого президента Кравчука.
Разумков також подякував ексголові української делегації Леоніду Кучмі, який “багато місяців докладав максимум своїх зусиль, ділився своїм досвідом” у ТКГ.
“На жаль, у мене не було можливості поспілкуватися з Леонідом Даниловичем (Кучмою – ред.), і я не є учасником Тристоронньої контактної групи. Я впевнений, що будь-які зміни повинні йти на користь нашій державі. Якщо ми говоримо про Леоніда Макаровича (Кравчука – ред.) – то це людина з великим досвідом, думаю, що він буде також більш ніж корисний у цьому процесі”, – прокоментував Дмитро Разумков.
Нагадаємо, 28 липня Леонід Кучма прийняв рішення піти з посади керівника української делегації в Тристоронній Контактній Групі з питань врегулювання ситуації на Донбасі. Головної причини свого рішення він не назвав.
Президент України Зеленський коментуючи рішення Кучми зауважив, що його робота в ТГК була надзвичайно важливою і він з повагою ставиться до рішення експрезидента про припинення участі в діяльності ТКГ.
Варто зазначити, що про свої наміри піти з посади очільника делегації Кучма говорив ще у травні 2020 року. Леонідові Кучмі 9 серпня виповнюється 82 роки. Це поважний рік, аби здійснювати дипломатичні вояжі між Києвом і Мінськом на регулярній основі.
Утім, справа не тільки у віці Кучми, хоч це теж має значення. І не в тому, що переговори через пандемію коронавируса проводяться по скайпу, а Леонід Данилович не звик до такого формату. Йому важливий особистісний контакт, особистісні відносини з учасниками переговорів, пише експерт Снєгирьов
Справа в тому, що Україна шукає можливості якщо не імплементації Мінських угод на умовах, які задовільняють Київ, то – втілення в життя планів Б, С, про які раніше говорив президент Зеленський.
Якщо чергове перемир’я буде зірвано, у України з’являться всі підстави говорити про недієздатність російської делегації виконувати домовленості. І наполягати на переформатування угоди або взагалі переговорного майданчика.
Саме Кучма підписував Мінські угоди. З огляду на той факт, що вони не є міждержавним договором, не були ратифіковані парламентами, зобов’язання України, як мені здається, обмежується зобов’язаннями фактично однієї людини. І відсутність Кучми в переговорній групі ставить під сумнів легітимність цих угод.
Росія вже нервово відреагувала на відхід Кучми від переговорів. Представник РФ в ТКГ Борис Гризлов заявив, що фігура Кучми позитивно сприймалася і Кремлем, і в ОРДЛО. Мовляв, він нібито врівноважував “партію війни”. Тобто, схоже, були певні компроміси з боку Леоніда Даниловича, що давало привід РФ говорити про безальтернативність цих угод зазначив Снєгирьов.
Джерело: korupciya.com