Щ0йно! Венедіктова влетіла – Порошенко підкосило: черговий удар – початок кінця. Вже офіційно
Апеляційний суд Києва наступного тижня розгляне скарги Офісу генпрокурора та адвокатів Порошенка на обраний йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Про це повідомив адвокат екс-президента Ілля Новіков.
Інший адвокат Сергій Головань додав, що третього лютого буде розглянуто апеляцію на рішення Печерського райсуду про арешт активів Порошенка.
Запасаємось попкорном. Шоу триває.
Що стосується запобіжного заходу, то на думку Геннадія Дубова, не можна сказати, що Порошенко отримав «юридичну перемогу» у цьому раунді.
Він пояснив, якби суд визнав, що підозра таки не була вручена, або у тій фабулі, яку виклало слідство, немає складу кримінального правопорушення і, відповідно, підстав для застосування запобіжного заходу, тоді б позицію захисту було сприйнято судом.
Однак у випадку з Порошенком суд визнав, що підозра таки була вручена (інакше він не зміг би обрати будь-який запобіжний захід), а по-друге, визнав, що гіпотетично у викладених обставинах може бути склад кримінального правопорушення, – зазначив адвокат.
Водночас Дубов відзначив, що суворість запобіжного заходу і ризики, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню, суд оцінив мінімально, обравши найбільш м’який запобіжний захід – особисте зобов’язання.
У цій процедурі суд не досліджує докази і не встановлює винуватість. Підозра – це початковий етап притягнення людини до кримінальної відповідальності. Коли слідство буде впевнене, що у нього є всі необхідні докази, які підтверджують винуватість у тому чи іншому злочині, вони завершують досудове розслідування, складають обвинувальний акт і направляють його до суду, щоб той ухвалив рішення щодо міри відповідальності. У цьому випадку суд не має завдання встановлювати винуватість, – пояснив адвокат.
Нагадаємо, що Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що прокурори оскаржуватимуть обраний запобіжний захід п’ятому президенту й народному депутату Петрові Порошенку у справі про торгівлю вугіллям з російськими ватажками ОРДЛО.
“Підозра народному депутату була повідомлена в спосіб, визначений законом. Всі інші маніпуляції, про які ми дізнаємося з ненадійних Telegram-каналів – це маячня, яка розповсюджується боягузливими “недопіарниками”, яким соромно і страшно показати своє обличчя.
Наголошую на тому, що фабула справи – однакова для всіх чотирьох підозрюваних. Вони – співучасники. Прокурори йшли до суду щодо всіх чотирьох фігурантів з однаковим запобіжним заходом – тримання під вартою або 1 мільярд застави.
Тому, ми виходимо з того, що перед законом рівні всі. І, безперечно, знову ж таки, як і з іншими фігурантами, ми підемо з апеляційним оскарженням запобіжного заходу”.
Генпрокурорка додала, що сам факт обрання запобіжного заходу Порошенкові свідчить про те, що суд визнає вручення підозри обвинуваченому. Крім того, на її думку, суддя, ухваливши таке рішення, погодився з прокурорами, що існують певні ризики щодо дій фігуранта у справі.
Утім, вона вважає, що як у випадку із фігурантами справи – народним депутатом Віктором Медведчуком, ексміністром енергетику Володимиром Демчишиним та бізнесменом Сергієм Кузярою, запобіжний захід має бути більш суворим.
Венедіктова також нагадала, що Офіс Генпрокурора вже вручав підозри в кримінальних справах багатьом суб’єктам зі спеціальним статусом – народним депутатам, правоохоронцям та суддям. За її словами, в жодній справі фігуранти не змогли оскаржити сам факт вручення підозри, попри їхні заяви про недотримання процедур.
Нагадаємо, що 17 січня Порошенко повернувся з Варшави до Києва і з аеропорту вирушив до суду. У той день, суддя Олексій Соколов перебував у нарадчій кімнаті близько 5 годин, а згодом оголосили, що рішення про обрання запобіжного заходу перенесли на 19 січня.
19 січня Печерський районний суд Києва наклав арешт на майно Порошенка та його дружини Марини та визначив особисте зобов’язання як запобіжний захід. Крім того, народний депутат повинен віддати свій паспорт для виїзду закордон, не залишати територію Києва та Київської області без дозволу судді та з’являтися за викликом до суду. У Державному бюро розслідувань, яке розслідує цю справу, незадоволені рішенням суду та розглядають оскарження рішення в апеляційній інстанції.
Порошенко після засідання прокоментував рішення суду, що він доки не радіє, адже “сценарій Зеленського-неадеквата ще не завершений”. На думку Порошенка та його прибічників, Банкова переслідує політичних опонентів за надуманими звинуваченнями.
Джерело: korupciya.com