Щ0йно! Гетманцев вибухнув потужною заявою – Зеленський не чекав! Втрачаємо майбутнє!
Данило Гетманцев заявив виданню Главком, що без прийняття непопулярних, але дуже потрібних рішень, в України немає майбутнього. Народний депутат говорить, що політики недостатньо роблять для того, щоб піти за шляхом Лєшека Бальцеровича – автора економічних реформ у Польщі.
Глава фінансового комітету Верховної Ради наголосив, що тепер Бальцерович – національний герой у Польщі.
«Ми вкрай недостатньо робимо для того, щоб піти шляхом Бальцеровича, але без прийняття непопулярних, але дуже потрібних рішень, у нашої країни майбутнього нема», – заявив Гетманцев.
За його словами, Україна “втратила, що могла” і опинилася у певній пастці.
“Бо перебуваючи в тіні й сплачуючи такі зарплати вчителям, що вони йдуть на базар або їдуть у Польщу, ми продовжуємо дискусію, чи треба фіскалізувати, чи треба приймати антиофшорний закон, бо начебто можна загнобити бізнес”, – додав нардеп.
Гетманцев вважає, що останні 30 років українські політики ставлять перед собою корисливі завдання, натомість не чіпають теми, які є непопулярними.
Лєшека Бальцерович – польський економіст і політик, організатор та ідейний натхненник польських економічних реформ, які називають “шоковою терапією”. Ці реформи дозволили перетворити Польщу перетворення на країну з ринковою економікою.
Варто зазначити, Данило Гетманцев також в інтерв’ю заявив, що зниження ПДВ для аграріїв було помилковим рішенням, яке стимулює сировинну галузь, в той час як Україні потрібно розвивати переробку.
«Вважаю, що зменшення ставки ПДВ до 14% для великих аграрних холдингів – це помилкове рішення. Я не бачу в ньому потенціалу з протидії чорному експорту зернових або так званих «скруток» з ПДВ, особливо це стосується зменшення ставки на вівцях, цукрового буряка і молока. Зрозуміло, що це просто хоч якийсь аргумент лобістів, який обгрунтовував прийняття цього рішення », – прокоментував Данило Гетманцев.
Він зазначив, що зниження ПДВ вдарить насамперед по переробці, яка не є вертикально інтегрованою, як у великих холдингах, де є своя база для вирощування, переробка та експорт.
«Для останніх це, безумовно, великий плюс в доходах. А ось якщо ти придбаєш пшеницю зі ставкою ПДВ 14%, а хліб будеш відвантажувати зі ставкою 20%, то тягар сплати ПДВ перекладається з сільгоспвиробника сировини на сільгоспвиробника готової продукції. А нам сьогодні не треба стимулювати розвиток сировинної промисловості, вона і так розвивається рік до року. Але жодна сировинна економіка не є успішною, вона рано чи пізно призведе себе до колапсу, коли ціни на світових ринках впадуть », – зазначив експерт.
Джерело: korupciya.com