Щ0йно! Другий термін – Зеленський влетів. “Мрійники-бюрократи”: набирав свою команду. Хто залишився ?
Майже 2,5 роки тому українська влада змінилася. За словами президента, спершу його оточували близькі люди – “свої”, з позаполітичної опозиції до тогочасної влади, експертів та активістів. Більшість із них уже не біля Володимира Зеленського. Про це повідомляє 24 канал.
Як переконує політолог Микола Давидюк, із реформаторів, яких називали технократами та які жили турборежимом, біля президента залишився лише один – Михайло Федоров. Міністр цифрової трансформації є мрійником-технократом, який робить мрію реальною.
Водночас поруч із дієвими людьми є чимало тих, хто потрапив до влади через суперлояльність. Частина тих, хто йшов у команду Зеленського реформатором, просто хотіла використати його як засіб доставки себе в кабінети, щоб реалізувати бажаний порядок денний, – заявив політолог Олег Саакян.
“В команді Зеленського їх використовували, щоб знайти більшу підтримку та зняти страхи в громадян щодо нової влади”, – додав політолог.
Ексучасники команди Зеленського не поспішають воювати з ним, а здебільшого вказують на гріхи наступників. Останні ж вибудували всередині й довкола ОП “лояльну ієрархію” з тих, хто показує хороші результати.
Святим Граалем президента називають проєкт “Велике будівництво”. Щойно він почав давати позитивний результат, у “дамки” вийшли Кирило Тимошенко і Олександр Кубраков, які безпосередньо доклали до нього руку. Тих, хто не дав результату, просять на вихід.
“Сама лояльність не є ані запорукою хорошого розвитку, ані деградації, так само як і європейськість і налаштованість на реформи не є запорукою можливості їх реалізувати, готовності працювати і бути частиною команди”, – зауважив Саакян.
Це пояснює, чому так часто змінюють посадовців навіть на найвищих щаблях влади. Політолог Ігор Чаленко підкреслив, що українці живуть від сезону до сезону, який триває менше, ніж квартал.
Згідно з опитуваннями, Зеленський досі лідирує в політичному рейтингу, який охрестили феноменальним для української політики. Попри те, що обіцяних реформ українцям бракує, зокрема судової.
“У нас спрацьовує виключно тема швидких фасадних кроків. Що стосується структурних змін – це замовчується, бо йде розуміння того, що щоб впровадити реальні зміни – потрібно від 3 до 5 років”, – зазначив Чаленко.
Стосовно другого терміну для Зеленського, “ін’єкціями” для порятунку країни та персонального рейтингу наразі слугують рішення РНБО. Втім вони не замінять ані системних реформ, ані вирішення відвертих проблем серед ієрархії лояльних посадовців.
Питання в тому, чи хоче Зеленський на другий термін. Якщо хоче, то доведеться вдаватися до кадрових рішень. Татаров – зараз найбільша концентрація зла медійного і реального, аналогічна історія з Венедіктовою, – вважає політолог Микола Давидюк.
Цілком ймовірно, президенту доведеться обирати, що робити з лояльними кадрами ще раніше. Усе для того, аби “картковий будиночок” не загорівся.
Джерело: korupciya.com