Щ0йно! Бунт в ОП – Разумков влупив, Зеленський в ярості. Зрадив – ОПЗЖ не чекали. Закрити назавжди!

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду постановив відкрити ще три провадження у справах щодо оскарження указу президента Володимира Зеленського про введення в дію рішення РНБО про закриття телеканалів “112 Україна”, “ZIK” і “NewsOne”.

Як повідомили у прес-службі Верховного суду, такі ухвали суд виніс 9 березня.

Так, відкрито провадження у справі № 9901/54/21 за позовом ТОВ «ТВ Вибір». Справу призначено до розгляду на 10:00 6 квітня. Також відкрито провадження в адміністративній справі за позовом народного депутата від партії “Опозиційна платформа – за життя” Тараса Козака про скасування указу в частині застосування до нього санкцій. Справу № 9901/39/21 призначено до розгляду на 14:00 6 квітня.

Крім того, відкрито провадження і призначено судове засідання на 14:00 19 квітня з розгляду справи № 9901/33/21 за позовною заявою ТОВ «Телерадіокомпанія «Нові комунікації».

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про застосування санкцій до народного депутата від партії “Опозиційна платформа – за життя” Тараса Козака і 8 компаній, які є засновниками телеканалів “112 Україна”, “ZIK” і “NewsOne”. Мовлення цих телеканалів припинено в цифровому мультиплексі і кабельних мережах у ніч проти 3 лютого.

В свою чергу, шеф-редактор видання “Детектор медіа” Наталя Лігачова сказала в ефірі каналу “Україна 24” про те, що телеканали 112, NewsOne і ZIK можливо заблокувати в Youtube, але навіть якщо це не вдасться, то в аналоговому форматі, на супутниковому і кабельному ТБ їх все одно не буде, і це вже плюс.

Безумовно, це буде дієво, якщо заблокують Youtube-канали, але це не так просто. У відношенні каналів Медведчука – думаю, можливо, дійсно через те, що є санкції США проти нього, а він пов’язаний з Козаком. Щодо свободи слова – тут ми розуміємо, що мова йде не про свободу слова, а про свободу дезінформації насправді, якою займалися ці телеканали, вони були інструментами російської та проросійської пропаганди, тут я не бачу проблеми. Інша справа, що дуже такий механізм гострий, його можна застосовувати тільки у виняткових випадках, і хотілося б більше комунікації і доказової бази”, – сказала Лігачова.

Додамо, що спікер Верховної ради Дмитро Разумков пояснив, чому утримався від голосування за введення санкцій проти телеканалів NewsOne, Zik і «112». Про це Разумков розповів в інтерв’ю «РБК-Україна».

Він зазначив, що перше засідання РНБО, на якому приймалося рішення про санкції проти соратника Медведчука Тараса Козака і його телеканалів, було без засідання як такого.

«Це один з форматів – так званий письмове опитування. В пакеті документів був проект рішення, списки осіб, щодо яких це все вводиться, і то постанова Верховної ради, яке було проголосовано ще в 2018 році. Додаткової інформації не було. Ні позиції СБУ, ні позиції інших учасників процесу я, на жаль, не знаю», – заявив Разумков.

Спікер парламенту додав, що якщо говорити про те, що санкції пов’язані з терористичною діяльністю, то згідно із законом повинні бути підозри і затримання.

«Ну, вибачте, коли у нас по вулицях ходять терористи, ми не можемо на них просто дивитися. Поки я не бачив додаткових рухів, і я зараз не про персоналії, я про підходи. Тому що персоналії можуть змінюватися, але головне, щоб не змінювався підхід», – пояснив свою позицію Разумков.

Разумков не вперше коментує своє рішення утриматися під час голосування. Раніше він заявляв, що “санкції проти каналів – це погано, неважливо, чиї вони”. Окрім того зауважив: санкції потрібно застосовувати там, де не можуть покарати за українським законодавством. Українцям ж така позиція не подобається – як зазначають в соціальних мережах, Разумков став таким собі бунтарем проти рішень ОП. Тільки от в цьому плані – бунтувати не має щодо чого. Проросійскі канали потрібно закривати.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *