Розмовляла сьогодні з небайдужою людиною з освітньої галузі. немає школи – немає села ?

Розмовляла сьогодні з небайдужою людиною з освітньої галузі. Зачепили тему старшої профільної школи:

– Іванка, ти ж розумієш, що це не штамп і не міф: немає школи – немає села?

– А ти ж розумієш, що в цих малокомплектних сільських школах нема освіти? Діти в старших класах її не отримують? Школа з табличкою є, вчителі з зарплатою є, а діти – просто ресурс, щоб у цих дорослих була зарплата і робоче місце?

 

Чому суспільству Ок неякісна освіта (часто повна її відсутність)? Чому батьки готові приносити в жертву своїх дітей, які не мають повноцінного навчання, щоб в сусідки-вчительки була зарплата і робота під домом?

І лише меншість сільських батьків самі возять дітей в кращі більші школи в інших населених пунктах чи відправляють заради освіти жити до родичів.

Нема роботи – нема села, а не нема школи – нема села. Якщо в селі школа – єдиний роботодавець, усвідомте правду: вчителі мають зарплату ціною гіршої освіти дітей, ніж вони мали б в опорній школі. Це об’єктивні дані, які щорічно підтверджує ЗНО і підтвердила PISA-2018: учні сільських малокомплектних шкіл відстають від учнів міських шкіл на 2 роки навчання. Наче вони на 2 роки менше ходили в школу.

 

Ще раз: це складний вибір, який торкається доль багатьох людей. Але я все намагаюся зрозуміти: чому в Україні охочіше вибирають зберегти формальне робоче місце дорослим, забираючи право на якісну освіту у дітей…

автор посту Ivanna Kobernik

Джерело: uanadiya.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *