Радісна звістка! Прямо з Берліну – після відставки Меркель: це таки сталось. Позитивний крок – чого чекати?

Через два місяці політичних торгів, які розпочалися відразу після виборів до Бундестагу 26 вересня, у парламенті Німеччини остаточно оформилася трипартійна коаліція. До неї увійшли Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), “Союз-90″/”Зелені” та ліберальна Вільна демократична партія (СДП). Канцлером стане лідер СДПН Олаф Шольц. При цьому зелені, схоже, отримають портфель МЗС.

Шольц продовжить політику Меркель, балансуючи у відносинах із Росією, США та Китаєм, віддаючи пріоритет зміцненню інтеграції всередині ЄС Політолог-міжнародник Георгій Кухалейшвілі для видання “Коментарі” зазначає, що присутність “Зелених” у правлячій коаліції у Бундестазі стане позитивним моментом для України.

“Ця партія займає найбільш жорстку позицію щодо Росії та її агресії в Україні, критично ставиться до введення в дію газопроводу “Північний потік-2”. А тому “Зелені”, зокрема на чолі МЗС Німеччини, зможуть розбавити вплив членів СДПН, які вважають за краще не пов’язувати українську кризу із співпрацею з РФ в енергетичній сфері”, – пояснює експерт.

Що стосується самого Шольца, то він дотримується двоїстої позиції стосовно Росії, зазначає Георгій Кухалейшвілі.

“З одного боку, Шольц займає принципову позицію щодо того, що Росія має дотримуватися міжнародного права і не порушувати кордону незалежних держав. Він також зацікавлений у сприянні більш активній участі ОБСЄ та ЄС у забезпеченні європейської безпеки. Очевидно, новий канцлер спробує реанімувати переговори у нормандському форматі. З іншого боку, Шольц збирається проводити нову східну політику, наслідуючи приклад екс-канцлера Віллі Брандта, який досяг розрядки у відносинах ФРН з країнами східного блоку. Отже, він не налаштований на конфронтацію з Кремлем і посилення тиску. Навпаки, він намагатиметься покращити відносини з РФ на користь німецького бізнесу”, – прогнозує політолог-міжнародник.

На його думку, незважаючи на існуючі розбіжності з українського питання, новий уряд Німеччини на чолі із Шольцем шукатиме ґрунт для конструктивного діалогу з Москвою. Потрібно розуміти, що і Німеччина, і Росія – члени ОБСЄ. А це означає, що в Берліні просуватиметься ідея так званого спільного безпекового простору, спільної відповідальності з Москвою за стабільність у Європі та на пострадянському просторі. Крім того, хоч екс-канцлер Меркель та Шольц – представники різних партій, вони з однієї команди. І саме Шольц заміняв Меркель під час засідань уряду, фактично ініціював створення фонду ЄС боротьби з коронавірусом. Подібно до Меркель, Шольц продовжить балансувати у відносинах з Росією, США та Китаєм, віддаючи пріоритет зміцненню інтеграції всередині ЄС”, – підкреслює Георгій Кухалейшвілі.

Що стосується Ліберально-демократичної партії Крістіана Лінднера, то вони відстоюють інтереси німецького бізнесу і вважають за краще відштовхуватися від прагматичних інтересів. І налагодження відносин із РФ на користь німецького бізнесу, акцентує експерт.

“У даному контексті конфлікт на Донбасі створює перешкоду для реалізації нової східної політики Шольца, – продовжує Георгій Кухалейшвілі. – Отже, його врегулювання буде серед пріоритетних завдань. Ось тільки яким чином досягатиметься це завдання – питання неоднозначне”.

Експерт упевнений, що керівництву України потрібно уважно стежити за миротворчими ініціативами команди Шольця та блискавично реагувати на будь-які спроби принести в жертву наші інтереси, у тому числі щодо послідовності виконання Мінських домовленостей.

“Москва намагатиметься нав’язати новій владі Німеччини своє бачення: проведення Україною виборів на Донбасі без присутності там зареєстрованих в Україні партій; надання ОРДЛО особливого статусу до виведення звідти незаконних збройних формувань та техніки, до повернення Києву контролю за східним кордоном. Команді Зеленського доцільно звернути увагу Шольца на систематичні порушення режиму припинення вогню на Донбасі з боку сепаратистів, які фіксуються спостерігачами ОБСЄ, на перешкоду у здійсненні моніторингу, якщо він бачить у цій організації основний інструмент у забезпеченні європейської безпеки. Адже ключ від світу на сході України лежить не у Києві, а у Москві”, – резюмує Георгій Кухалейшвілі.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *