Путlн вlддав нак@3! Це АГ0НlЯ – вlйськ@ до корд0нlv: СТАЛОСЬ НЕРЕАЛЬНЕ. Це 6lйня! (ВІДЕО)
Президент Росії Володимир Путін наказав міністру оборони Сергію Шойгу до жовтня спинити контрнаступ Збройних сил України, повідомив 24 вересня американський Інститут вивчення війни з посиланням на своє інсайдерське джерело.
Така інформація може свідчити про те, що російське військове командування імовірно віддає накази про безперервні контратаки з метою довести український контрнаступ до кульмінації, навіть якщо це буде коштувати великих втрат для російської армії, вважають в ISW
Російський політолог із Праги Іван Преображенський зазначив, що наказ Путіна зупинити контрнаступ ЗСУ свідчить про погіршення як військової, так і політичної ситуації в Росії.
«Це означає, що останні, як мінімум два місяці, російська влада вдавала свої успіхи на фронті, яких насправді немає. Нині ситуація погіршується. І політично, і стратегічно все наближається до того, що, ймовірно, російській владі доведеться приймати непопулярні політичні рішення, яких вона до цього прагнула уникнути», – каже експерт.
Він вказує на те, що російська влада з початку літа, як мінімум, готувалася до нової хвилі мобілізації, ухвалювала відповідні закони, стратегічно дуже суворі, які фактично не дозволяють ухилитися від мобілізації.
В той же час військовий аналітик, полковник Збройних сил України Петро Черник вважає, що наказ Путіна зупинити український контрнаступ до 1 жовтня не вплине на хід бойових дій.
«Путін певно кілька десятків разів віддавав наказ до якої дати взяти Бахмут і що з того? Він де стояв, там і стоїть. Те, що він там щось комусь віддав якийсь наказ, на цю хвилину на стратегічну ситуацію перебігу війни в Україні жодним чином не впливає і найближчим часом точно не буде впливати», – впевнений він.
За так званою «лінією Суровікіна», яку долають ЗСУ, немає потужних фортифікаційних споруд, зазначив експерт. Він каже, що просування на фронті вказують на те, що ЗСУ можуть прорвати цю лінію.
«Розуміємо, що вона («лінія Суровікіна») в загальній ширині займає десь 25 км. Добру половину, а то і більше, ми вже пройшли. Першу найважчу подолали – так звану лінію забезпечення, де знаходиться величезна кількість мінно-вибухових пристроїв. Нічого подібного з часів Другої світової війни, за винятком ірано-іракської війни, не було.
Зараз друга лінія – це лінія окопів, бліндажів, дотів, обладнаних позицій для артилерії, обладнаних позицій для техніки. Тобто тут точаться важкі, люті бої. Як тільки ми це пройдемо, то наступна лінія – лінія тилова, де всі тилові пункти. Запасні позиції пройти буде набагато легше. І розуміємо, що за тією «лінією Суровікіна» нічого подібного аж до Перекопського перешийку, за винятком укріплених міст, таких як Мелітополь і Токмак, немає. Але ніхто в здоровому глузді ні Токмак, ні Мелітополь в лоб штурмувати не буде. Буде велике оперативне оточення і задихання противника як такого», – пояснив Черник.
У російської армії достатньо ресурсів для оборони, але для того, щоб піти у наступ, їм потрібна, в першу чергу, якісна бронетехніка і якомога більше артилерії. І з одним, і з іншим в окупантів дедалі більші проблеми, зауважив Черник.
«У цьому напрямку ми з кожним днем набуваємо все більшої, і більшої майстерності. Є вже підтверджені варіанти знищення за добу понад 40 артсистем. Це дуже хороший крок уперед. Тому малоймовірно, що вони зможуть накопичити настільки серйозний технічний, підкреслюю, потенціал, щоб піти вперед. Але, як колись казав відомий римський мислитель Марк Тулій Цицерон: «Що ближче краї імперії, то божевільніше їхні дії». Вони можуть вдатися до гігантських людських валів, з якими доведеться нам справлятися, але ми навчилися цю важку роботу робити», – зазначив він.
Черник додав, що російська оборона може «посипатися» не обов’язково після звільнення Токмака. Для морального надлому противника ЗСУ достатньо буде оперативно оточити Бахмут, де зосереджено кілька тисяч російських військових, каже експерт. За його словами, в оточені окупаційним військам доведеться або здаватися у полон, або помирати.
«Звертаюся до всіх українців: не підіймаємо планку емоційного очікування, що все буде завтра. Не буде. Ворог б’ється люто, запекло, а піхотні вали такі, як застосовував Жуков і зараз застосовує РФ. Ми зараз в точці стратегічної рутини», – додав експерт.