Прямо з Лондона! Гонтарева влізла: Юля в ауті – злила всіх, Порошенко випав! Їх розмажуть – це крах
Деолігархізацію в Україні потрібно було організовувати в 2014-2015 роках. Наразі відповідний законопроєкт викликає багато запитань. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповіла колишня глава Нацбанку Валерія Гонтарева. Чиновниця часів Порошенка розкритикувала ініціативи нової влади, яка принаймні намагається боротися з олігархічним впливом в країні, на відміну від своїх попередників.
«Деолігархізацію потрібно було робити ще в 2014-2015 роках. Але краще пізно, ніж ніколи. Подивимося, як зараз із цим впораються. Хоча, коли я прочитала закон про олігархів, то, як на мене, він сміхотворний – всі тепер захочуть мати медаль олігарха. Адже це набагато краще, ніж мати медаль ув’язненого», – сказала Гонтарева.
Ексглава Нацбанку акцентувала увагу на тому, що і раніше не можна було олігархам фінансувати партії. «Це зараз у проєкті закону написано. Згадайте, були великі розслідування, де показували, як бомжі фінансували партію Юлії Володимирівни. І що?» – нагадала Гонтарева.
Чомусь Гонтарева не прокоментувала, той факт, що її давній друг Петро Порошенко один із перших кандидатів на потрапляння у список олігархів. Тепер же зрозуміло чому у 2014-2015 роках Петро Олексійович не боровся з олігархами, самого ж себе не побореш.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський доручив РНБО завершити розробку моніторингу олігархів до 7 вересня.
Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов.
«В апараті РНБО ця розробка велася тривалий час. До цієї роботи тепер будуть долучатися органи влади, СБУ, наша розвідувальна спільнота. Це буде спільна система моніторингу».
Проєкт планують підготувати вже до початку відкриття нової сесії Ради.
Як раніше заявляв, міністр юстиції України Денис Малюська, бізнесмен Ігор Коломойський і колишній президент України, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко відповідають критеріям, за якими вони потрапляють до реєстру олігархів.
“Партнери пана Коломойського офіційні у Верховній Раді є, і він не один, тому пан Коломойський точно потрапляє.” Європейська солідарність” усвідомлює, що їхній лідер теж автоматично потрапляє в реєстр і це теж зрозуміло”, – сказав міністр в ефірі одного з телеканалів.
Включення бізнесменів до реєстру олігархів ускладнить роботу компаній, бенефіціарами яких вони є, з іноземними контрагентами, зазначив Малюська. “Про те, що таке процедури compliance у західних компаніях та їх наслідки для українських контрагентів, я писати не буду”, – написав він у на своїй сторінці Facebook. Міністр також підтвердив наявність таких зарубіжних ризиків для тих, хто потрапить до реєстру.
Міністр юстиції вважає, що в президентському законопроєкті про деолігархізацію є кілька технічних помилок, які можна виправити до другого читання, а в цілому це якісний документ, що відповідає меті.
“Ключова історія в ньому – це реєстр, хоча всі фокусуються на іншому. Були опції радикальніше і цікавіше, але ймовірність їх успішної реалізації близька до нуля”, – зазначив Малюська.
Очевидно, що нападки з боку Петра Олексійовича та його соратників спрямовані на дискредитацію антиолігархічного законопроекту. Мабуть не хоче екс-президент, офіційно ставати олігархом. А не офіційно – можна. І можна вже давно.
Джерело: korupciya.com