Прямо в Раді! Накрали на 27 мільярдів – ДБР влетіло: поки ЗЕ будує! Чиновники не чекали: за ґрати

Працівники ДБР у межах кримінального провадження встановлюють причетність податківців та посадовців міської ради Кривого Рогу до розкрадання мільярдів бюджетних коштів під час ремонту доріг, будівництва інфраструктурних об’єктів у місті.

Аудиторська перевірка встановила, що одне із місцевих товариств регулярно отримувало підряди міської ради Кривого Рогу. Ціни за договорами були завищені у кілька разів, здебільшого роботи виконувалися лише на папері. Якщо ж проводились, то ділки використовували дешеві чи неякісні матеріали, які не відповідали заявленій документації.

Чиновники міської ради, які були замовниками робіт, на всі проблемні питання «закривали очі» і не реагували на порушення. Також під час планових перевірок нічого не помічали і службові особи управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області.

У звіті Державної аудиторської служби України зазначено, що збитки державі від цих оборудок становить понад 27 млрд гривень.

ДБР проводить перевірку викладених у звіті фактів. Зокрема, працівники Бюро провели обшуки в Криворізькій міській раді, ГУ ДПС у Дніпропетровській області та приватному товаристві.

Досудове розслідування триває за статтею 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура, оперативний супровід – ДБР.

До слова, поки хтось краде та намагається наживатись на розбудові країни, влада ще більше покращує стан українських доріг. Заступник міністра фінансів Олександр Кава про «Велике будівництво» розповів в інтерв’ю LegalHub.

Він повідомив, що за цей рік на автомобільні дороги 一 з урахуванням останніх змін 一 було витрачено 160,7 млрд грн, з яких 30 млрд 一 це позикові гроші, які розміщувалися Укравтодором. Їм вдалося залучити фінансування за 6,25% річних. Крім цього, 4 млрд грн за залізницю. І на розвиток аеропортів 一 2,4 млрд. Це ті об’єкти, які включені до програми щодо транспортної інфраструктури.

Якщо ми говоримо про дороги, то такого не було з 2017 року.

Кошти надходять до державного бюджету протягом року помісячно. Відповідно, вони практично відразу доступні для оплати дорожніх робіт. Тому Укравтодор планує свої платежі, а компанії, відповідно, свою роботу. Виходить, грудень місяць не зовсім логічний для будівельних робіт. Однак часто є й ті роботи, які можна виконувати зараз 一 це інженерні роботи на мостах та шляхопроводах, встановлення знаків та бар’єрної огорожі, що завершують мазки до виконаних робіт.

Вже у 2022 році все більше українців зможуть їздити дорогами європейського рівня.

На автомобільні дороги буде виділено 128,1 млрд грн. Це будуть гроші з бюджету, спецфонд (дорожній фонд 一 прим.), кредити МФО та випуск облігацій під державні гарантії. На залізницю виділено 5,2 млрд. І на аеропорти, якщо я не помиляюся, близько 4,55 млрд грн. Це ті гроші, які підуть на транспортну інфраструктуру.

На всю дорожню інфраструктуру потрібно близько трильйона гривень.

Це близько $40 млрд. Але тут питання не лише в тому, що нам потрібно оновити мережу автомобільних шляхів. Після оновлення мережі нам слід розпочинати розвиток мережі швидкісних автомобільних доріг. Тому що дороги з двома смугами руху між великими містами 一 за європейськими мірками, це минуле століття. Тому був обраний такий підхід, що спочатку йде поновлення старих доріг, а потім будівництво нових швидкісних.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *