Прямо на кордоні! Таємний план Путіна: разом з Меркель. Це немислимо: їх викрили. Перейшли межу
Нещодавно самопроголошений президент республіки Олександр Лукашенко заявив про те, що Білорусь хотіла б отримати від Росії кілька дивізіонів оперативно-тактичних ракетних комплексів “Іскандер”.
Згідно з заявами диктатора стає зрозуміло, що Білорусь у всіх подальших планах сподівається на допомогу Росії. Експерти прокоментували, який перебіг чекає на Україну, враховуючи сьогоднішню міграційну кризу поблизу наших кордонів.
Політичний експерт Сергій Таран заявив виданню “Коментарі-Україна”, що Лукашенко не діє самостійно.
“Він – така сама маріонетка РФ, як терористичні “республіки” Донбасу – т.зв. “ДНР” та “ЛНР”. Росія повністю контролює білоруський режим. І використовує Лукашенка, щоб підняти ставки у торгах із Заходом (ослаблення санкцій, прискорення сертифікації “Північного потоку-2” тощо). Кремль руками Лукашенко розпалює ситуацію. І через мігрантів, яких просто використовують у гібридній війні. І через загрозу поставити “Іскандери” на білоруському кордоні. Все заради того, щоб Путін міг якось вирішити цю проблему, вплинувши на Лукашенка”, – пояснює Сергій Таран.
Експерт переконаний, що Путін використовує стосовно України та Білорусі однакові схеми. Мовляв, він може опосередковано вплинути на “ДНР” та “ЛНР”, але краще Києву безпосередньо говорити з Донецьком і Луганськом.
“По суті Лукашенко – це частина гібридної війни, яку Росія веде проти Заходу. Все спрямоване на те, щоби максимально дестабілізувати ситуацію, – каже експерт. – Україні важливо нарешті зрозуміти, що “російський світ” саме такий. Він може запропонувати інвестиції, цікаві проекти, прогресивні реформи. Лише дестабілізацію ситуації”.
Сергій Таран нагадує, що Польща – це член НАТО, а входити до такого клінчу Росія точно не готова, тому війна малоймовірна.
“А ось ескалація, провокації – цілком ймовірні, – прогнозує експерт. – Причому, найімовірніше, розжарюватимуть на білорусько-українському кордоні.
На думку політолога Олександра Лазарєва, відбувається поглиблення співробітництва між Республікою Білорусь (РБ) та Російською Федерацією (РФ).
“Ми бачимо економічну інтеграцію. Бачимо не багатовекторність, а певний геополітичний орієнтир у Лукашенка після того, як стався білоруський Майдан, і західні держави фактично обрізали лідеру РБ можливість маневрувати між Заходом та Росією. Також не забуватимемо, що залишається серйозний вплив на Білорусь з боку Китайської Народної Республіки (КНР), – зазначає політолог. – З погляду військово-політичного співробітництва – саме РФ є основним партнером Білорусі. І всі заяви на кшталт “Іскандерів” на кордоні також лягають у парадигму розширення військово-політичного співробітництва з Росією”.
Олександр Лазарєв нагадує про нещодавню телефонну розмову канцлера Німеччини Меркель і російського президента Путіна. На його думку, іде спроба легітимізації Лукашенка в очах європейських лідерів.
“Меркель просила Путіна допомогти вирішити питання з мігрантами біля білорусько-польського кордону. На що він відповів, що це питання слід вирішувати безпосередньо із Лукашенком. Таким чином, вказавши: ви не хочете його визнавати, а доведеться, оскільки є проблемна ситуація, вирішити яку можна лише прямими контактами між ЄС та офіційним Мінськом”, – зазначає експерт.
Він вважає, що міграційна криза певною мірою вигідна всім гравцям. Тієї ж Білорусі – з погляду легітимізації керівництва республіки, а також ідеологічної парадигми.
“Адже Європа часто заявляла про якісь свої цінності, які виражаються в людинолюбстві, демократії, рівності та братерстві. А тут – показовий випадок, який демонструє, що є фасадні європейські цінності, а є реальні (гроші та інтереси тих чи інших держав). І коли фасадні цінності не співвідносяться із реальними, саме фасадні йдуть на другий план. Як із цими біженцями, – каже Олександр Лазарєв. – Чим відрізняються ті, що зараз перебувають біля білорусько-польського кордону, від тих, хто щодня потрапляє до Європи через море, через кордон Італії та Іспанії? Повністю нічим”.
Джерело: korupciya.com