Прихід Байдена до влади у США: чого чекати Україні, Донбасу і Зеленському

Новий курс по Донбасу, конкуренція Зе і Порошенко, зміни у владі в Києві

Експерти, яких опитала DW, очікують, що підхід Байдена до міжнародних відносин буде зовсім іншим, ніж у Трампа.

Прихід до влади Байдена однозначно позначиться на Україні. Байден завжди був другом України і хочеться вірити, що він і далі найжорсткішим чином протистоятиме агресії Росії.

Одне з ключових питань для України. І Байден ще під час перебування віце-президентом США, вже займався цим питанням.

Під час нинішньої передвиборчої кампанії Байден обіцяв, що буде Україну озброювати.

“Як президент я дам зрозуміти Кремлю, що він повинен припинити агресію і окупацію України. Адміністрація Байдена-Харріс гарантуватиме, що Україна отримає необхідну економічну і військову підтримку, в тому числі летальну зброю”, – заявив він у серпні на День незалежності України.

Джозеф Байден, фото Getty Images
Джозеф Байден, фото Getty Images

Цікаво, що вже після підписання Мінська-2, в грудні 2015 року, Байден прибув в Україну і з трибуни Ради говорив про федералізм. Він спочатку заявив, що Україні потрібно внести до Конституції децентралізацію. А після привів у приклад США, які завдяки федералізації змогли об’єднатися.

Візит президента Володимира Зеленського на Донбас, фото: Facebook
Візит президента Володимира Зеленського на Донбас, фото: Facebook

Росія і Путін

“Те, як президент Трамп поводився на саміті в Гельсінкі, було дуже дивним”, зазначає Гербст і підкреслює, що після цієї зустрічі політика США щодо Росії так і не змінилася.

Байден – “яструб” щодо з Росією

Бруно Лете нагадує, що Байден пережив чимало розчарувань у відносинах США і Росії. У 2009 році, коли він був віце-президентом, тодішня держсекретар Хілларі Клінтон разом з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим натиснула кнопку “перезавантаження”, що повинно було символізувати новий етап у відносинах.

“І Байден бачив, як ці зусилля протягнути Росії руку дружби провалилися”, – додає експерт і називає Байдена” яструбом ” в його поглядах на Росію.

Чи зміниться цей курс після інавгурації Байдена в січні 2021 року? Гербст нагадує, що Байден і в адміністрації Обами підтримував плани поставок зброї Києву. Колишній посол каже, що буде “здивований”, якщо адміністрація Байдена вирішить їх припинити.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *