Поки ми спали! Зеленському вдалося – потужна підтримка США: Байден підпише
Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт щодо фінансування Державного департаменту у 2022 році. У нього включили збільшення допомоги Україні, а також поправку щодо санкцій проти “Північного потоку-2”.
Тепер для остаточного набуття чинності законопроєкт має бути схвалений вищою палатою Конгресу – Сенатом. Після цього він піде на підпис президенту США Джозефу Байдену.
Допомога Україні
Законопроєкт передбачає, що загальною сумою допомоги Україні за лінією Держдепартаменту США є 481,5 мільйона доларів. Це близько 13 мільярдів гривень.
Таким чином загальна сума стала на 28,5 мільйона більшою, ніж у 2021 році.
З зазначеною суми на оборонну підтримку піде 125 мільйонів доларів – майже 3,4 мільярда гривень. Це на 10 мільйонів доларів більше, ніж у поточному році.
Відомо, що ці суми – не вся допомога, яку США надають Україні. Це лише допомога за напрямком Держдепартаменту. Крім того, є також допомога, наприклад, за напрямком Міністерства оборони, яка у 2021 році передбачає 300 мільйонів доларів.
Також важливо розуміти, що живих грошей США Україні не дають. Натомість на ці гроші наша держава отримує товари та послуги – військову техніку, як-от «Джавеліни», чи тренування військових ЗСУ американськими інструкторами тощо.
Нагадаємо, американський президент Джо Байден запросив українського лідера Володимира Зеленського до США. Переговори в Білому домі відбудуться 30 серпня. Про що говоритимуть глави держав і на що чекати Україні від цієї зустрічі.
Президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський на зустрічі у Вашингтоні повинні обговорити агресію з боку Російської Федерації, реформи в Україні та її енергобезпеку. Про це заявив заступник помічника держсекретаря США, тимчасовий повірений у справах в Україні Джордж Кент в інтерв’ю “Суспільному”.
За словами американського дипломата, планується обговорення різних видів агресії Росії стосовно України, в тому числі конфлікти на Донбасі і в Чорному морі. Байден і Зеленський також повинні говорити про безпеку України в енергетичному секторі, реформу правосуддя та боротьби з корупцією.
Кент підкреслив, що сектор правосуддя в Україні знаходиться в критичному стані.
“Нещодавно Верховна Рада прийняла кілька ключових законів, і це перший крок у надії створити повноцінний сектор правосуддя, який забезпечує рівність і доступ”, – сказав він.
Джерело: korupciya.com