Пізно вночі! Зеленський взяв їх – сталось немислиме. Судді в облаві – гнати кожного! Вулиця винесе
Президент Володимир Зеленський вважає найкращим виходом із конституційної кризи в Україні добровільну відставку суддів Конституційного суду.
“Я вважаю, що щоб вийти з цього конституційного і вже державницького колапсу, в принципі, найліберальніший вихід – якщо судді бачать довіру людей, бачать реакцію президента, бачать реакцію парламентарів, бачать реакцію найголовніше суспільства і наших західних партнерів – вони мають зробити висновки і піти у відставку.
Я вважаю, що це – найліберальніший шлях.
Мало того, там є судді, які не підтримували це рішення. Я вважаю, що навіть вони мають піти у відставку. Тоді в них є чесний, справедливий шанс стати суддею Конституційного суду оновленого складу. І це буде справедливо, всі це приймуть, суспільство буде підтримувати таке рішення”.
На думку Зеленського, йдеться, насамперед, про голову КС Олександра Тупицького: він повинен подати у відставку, а тоді можна буде говорити про оновлення КС.
Президент запевнив, що поважає Конституційний суд України як інституцію, але в нього “багато питань до складу Конституційного суду”.
За його словами, “в принципі вони (судді КС) повністю скасували відповідальність за брехню в деклараціях – ніякого переслідування, кримінальної відповідальності, нічого не буде, якщо ми не відмінимо їхнє рішення тим чи іншим варіантом”.
На думку президента, “ми не маємо права виправдовувати” суддів КС, незалежно від того, чи їхня мотивація – захистити себе чи виконати чиєсь “замовлення”, бо обидва варіанти несправедливі. Зеленський вважає, що на суддів КС є вплив, а частина з них захищає себе.
“Коли ми говоримо про перезавантаження Конституційного суду, ми говоримо про доброчесність суддів – щоб вони з’явилися і захищали Україну, кожного з нас і Конституцію України – і не купували землю в Криму і після цього її ще й не декларували”.
Голова держави зазначив, що в парламентарів є різні варіанти виходу з ситуації. За словами Зеленського, він як президент “зробив пас” народним депутатам – і він підтримає їх “навіть у радикальному рішенні”, яке сам запропонував.
Якщо ж вони не вирішать проблему в той чи інший спосіб – криза поглибиться, то президент не виключає навіть розпуску Верховної Ради.
“Якщо буде так, що це буде політичний колапс і реальний політичний конфлікт, і я побачу, що немає підтримки у Верховній Раді, а перш за все у “слуг народу”, тому що вони йшли і, чесно кажучи, вони розуміють, що… вони ж нові… тому, все ж таки, вони завдяки мені стали депутатами і (завдяки) підтримці суспільства, голосуванню народу… але вони повинні розуміти відповідальність. Якщо ми підемо врозріз, ми будемо виходити з цього кута навіть таким шляхом шляхом розпуску парламенту.
Зі свого боку, керівник “Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що “цей склад КСУ – це загроза національній безпеці”, і Верховна Рада має терміново зупинити його. За його словами, за резонансним рішенням КС стоять Віктор Медведчук і Ігор Коломойський.
Шабунін вважає, що усі 11 суддів КС, які підтримали рішення про неконституційність антикорупційної норми, повинні подати у відставку.
У президента України Володимира Зеленського немає ж плану “Б” у разі, якщо судді Конституційного Суду відмовляться йти у відставку.
“Зараз у мене немає такого [запасного] сценарію. По-перше, вони є громадянами України, а потім уже судді. Вони не можуть іти всупереч рішенню парламенту й довірі суспільства. Я не знаю, чи правда це, але два відсотки [українців] повністю довіряють КСУ…” – сказав президент.
Варто зазначити, що у цьому питанні у президента тотальна підтримка багатьох українців. Які зазначають, що якби це рішення залежало тільки від президента він би вже погнав кожного суддю. Корупційне кубло – потрібно знищити!
Джерело: korupciya.com