Після ув’язнення! Лавренчук віддувається – викрили страшне. Просто немислимо – куди котиться світ?
В Італії затримали українського режисера Євгена Лавренчука. Росія вимагає видати Лавренчука, якого звинувачують начебто у фінансових порушеннях.
Лавренчук уже протягом 2 тижнів перебуває у СІЗО в Неаполі. Його 31 грудня відвідав український консул.
Мати затриманого в Італії українського режисера Євгенія Лавренчука прокоментувала затримання її сина. Ірина Лавренчук сподівається, що його не екстрадують до Російської Федерації.
Про це жінка розповіла в коментарі “Радіо Свобода”
“Я сподіваюся на повернення сина в Україну, що його не видасть Італія Росії… він в Італію спеціально не поїхав, летів з Тель-Авіва до Львова з пересадкою в Неаполі. Я знаю, що син має підтримку українського консульства, має італійського адвоката. Як нам розповів консул, Євген – у бойовому настрої. Я не могла уявити таку ситуацію, яка сталася з сином”, – зазначила мати українського режисера.
За її словами, вона востаннє спілкувалася з сином востаннє 15 грудня. Жінка розповіла, що Євген навчався в Москві у режисера Романа Віктюка, а після студій він у Москві створив Польський театр і працював у ньому. У 2014 році він повернувся в Україну, бо був проти російської агресії проти України.
Нагадаємо, що в Італії за запитом Російської Федерації затримали українського театрального режисера Євгена Лавренчука. Міністерство закордонних справ України заявляє, що українські дипломати надають допомогу заарештованому Лавренчуку.
Євген Лавренчук – заслужений артист України. В Італії його затримали через запит Росії про екстрадицію. У державі-агресорці режисеру інкримінують фінансові порушення, які він начебто скоїв ще 8 років тому.
Режисер народився у 1982 році у Львові. Як розповів сам митець в інтерв’ю “Бульвару Гордона” з 10 класу його відрахували з польської школи – через погану поведінку. Євген зазначив, що, мовляв, у навчальному закладі не дослухались до власної думки учнів.
Вищу освіту Лавренчук здобував у Москві – у Російському інституті театрального мистецтва (так званого ГІТІСі). Одним з його педагогів був теж львів’янин Роман Віктюк.
“Існує чітка експозиція: є моя країна, є ворог. Усе. Крапка. Мені з цим комфортно. Ворог — він поганий, війна — на війні помирають люди. Є допустиме зло. Але коли ти перебуваєш у лігві ворога, як Шарапов у Горбатого, тобі кажуть: “Хохли нас убивають”. А ти мусиш мовчати або пояснювати щось цим людям”, – сказав Лавренчук.
Джерело: korupciya.com