Після «Рамштайну-4»! Це змінить все – історичне рішення для України: дізнались вперше. Переможемо!
У середу, 20 липня, відбулася четверта зустріч Контактної групи з оборони України у Рамштайні. Міністри оборони країн-союзників обговорили, яку допомогу планують надати Києву найближчим часом. Які ж результати цієї зустрічі? Про це пише Спека медіа
Київ отримає ще чотири HIMARS
Найближчим часом Україна отримає ще чотири реактивні системи залпового вогню M142 HIMARS, які вже асоціюються у українців з палаючими складами росіян на окупованих територіях.
Станом на кінець липня союзники передали Україні 12 HIMARS, постачання ще чотирьох має бути узгоджено у новому пакеті воєнної допомоги від США. Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі на брифінгу 20 липня заявив, що загалом Україна отримає від союзників принаймні 20 HIMARS.
Військові експерти наголошують, що для того, аби суттєво змінити ситуацію на фронті, Україні потрібен дивізіон з 18 HIMARS.
Міллі також розкрив, скільки часу минає від підпису Джо Байдена на указі про передання зброї і її потраплянням в Україну 3 два-три дні. Після появи в Україні нова зброя потрапляє на фронт вже за тиждень.
Союзники також нададуть боєприпаси до HIMARS та гаубиць
Зараз HIMARS в Україні використовують ракети GMLRS М-30 та М-31, здатні бити на 80 км. Голова Пентагону Ллойд Остін поки що не підтвердив інформацію про передання Україні більш далекобійних ATACMS, здатних дістати Кримський міст.
Однак Україна отримає додаткові боєприпаси до HIMARS та гаубиць, які раніше передали їй союзники.
Захід не втомиться від України
На зустрічі у Рамштайні також згадали тему, що тривожить останніми місяцями всіх українців — потенційну втому Заходу від війни та теми України і, як наслідок, зменшення міжнародної підтримки.
“Низка країн прямим текстом заявила, що жодної втоми від війни в Україні немає і не буде. Є розуміння, що на кону не Україна, а безпека всієї Європи”, — зазначив міністр оборони Резніков. Він підкреслив, що союзники пообіцяли підтримувати Україну до перемоги.
Як Україна використовує міжнародну військову допомогу
Резніков пообіцяв активізувати зусилля із забезпечення прозорості обліку та використання міжнародної військової допомоги. Він наголосив, що впровадження натовської програми LOGFAS буде пришвидшено.
Також у Рамштайні погодили:
більше зусиль з розблокування українських портів;
тренування союзниками українських військових;
систематизацію роботи з обслуговування та ремонту іноземної техніки, яку отримує Україна.
Також країни ЄС виділять п’ятий транш на 500 млн євро військової допомоги Україні, озвучив за підсумками зустрічі у Рамштайні голова зовнішньополітичної служби ЄС Жозеп Боррель.
Після «Рамштайну-4» перебіг війни зміниться, експерт для видання Коментарі розкрив деталі зустрічі з союзниками
На думку ветерана зовнішньої розвідки, генерал-лейтенанта Василя Богдана, формат “Рамштайн” набирає потужних обертів, що призводить до збільшення надання Україні військово-технічної, фінансової та економічної допомоги.
“Це, у свою чергу, призводить до зміцнення обороноздатності нашої країни та ефективності дій ЗСУ проти російських загарбників – з метою їхнього витіснення з усіх тимчасово окупованих територій нашої країни, – зазначає генерал. – Дуже приємно, що міністр оборони США Ллойд Остін, інші діячі констатували на цій зустрічі, що наша країна продемонструвала здатність давати відсіч російській агресії. Війська наші мотивовані, найвище військово-політичне керівництво належним чином організовує необхідну роботу. А тому й надалі слід надавати Україні всю необхідну допомогу, щоби ЗСУ володіли сучасним озброєнням і на суші, і на морі, і в повітрі”.
Василь Богдан нагадує, що участь у цьому форматі бере вже понад 50 країн, 30 з яких уже надають нам необхідне озброєння, військову техніку, боєприпаси (у різних варіаціях).