Після продажу! Офшори Порошенка, Геращенко в паніці: вони “попали” – олігарх не заховається! Кінець
Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що угода з продажу двох телевізійних каналів колишнім президентом України Петром Порошенком має бути перевірена на предмет фіктивності й сплати податків. Про це Гетманцев написав на своїй сторінці у Facebook.
“Сподіваюсь, що з угоди не забули сплатити податки, як минулого разу, а сама угода не є фіктивною”, – написав Гетманцев, додавши, що це питання “компетентних органів”.
Як ми вчора повідомляли, п’ятий президент України Петро Порошенко оголосив про передачу 100% корпоративних прав телеканалів “Прямий” та “5 канал” новоствореному ТОВ «Медіахолдинг «Вільні медіа».
За даними Єдиного держреєстру, власниками (по 9% акцій) нового медіахолдингу є близькі до Порошенка народні депутати, медіаменеджери, журналісти та громадські діячі, повідомляє Ліга.
Однозначно найцікавішою персоно, що стала співвласницею медіахолдингу «Вільні медіа» є голова фракції Європейської солідарності у Верховній Раді. Народний депутат VI, VII, VIII та IX скликань з 23 листопада 2007 року. У минулому – журналістка Ірина Геращенко.
Окрім того співвласниками стали: Лариса Губіна – тележурналістка. Світлана Глуховська – журналістка телеканалу Прямий. Володимир Мжельський – шеф-редактор 5 каналу. Дмитро Жданов – фінансовий директор 5 каналу, минулого – помічник Порошенка. Володимир Ар’єв – народний депутат від фракції Європейської солідарності. У минулому – журналіст. Святослав Цеголко – речник Порошенка. У минулому – тележурналіст, який веде на 5 каналі. Ірина Фріз – народний депутат від фракції Європейська солідарність. Яна Конотоп – тележурналістка, яка веде на 5 каналі, дружина Юрія Стеця – одного з найближчих соратників Порошенка. Вікторія Сюмар – народний депутат від фракції Європейської солідарності.
Сам екс-президент не приховував, що віддає свої телеканали через закон про олігархів. “Днями через атаку на свободу слова, яка є справжньою мішенню закону про олігархи, я змушений був ухвалити рішення про продаж акцій обох нещодавно своїх каналів журналістам”, – заявив екс-президент. Нагадаємо, що 5 листопада Зеленський підписав закон про деолігархізацію.
Як зазначено у матеріалі видання “Vesti.ua”, у червні 2021-го подібну схему провернув Євген Мураєв. Екс-нардеп, як і Порошенко, передав управління телеканалом “Наш” колективу. Спершу він говорив, що зробив це для звільнення особистого часу під свій новий політичний проект. Нещодавно він сказав, що зробив це “бо влада тисне не на журналістів, а на власника, змушуючи щось, як правило, робити на користь ОП”. Він звинуватив Банкову у тиску на “Наш”. Хоча це, швидше, був хід, щоб захистити свої активи в майбутньому та оминути закон про деолігархізацію.
Зрозуміло, що Порошенко не поспішає втрачати впливу над своїми головними медіарупорами. Цікаво, як фінансування телеканалів виглядатиме офіційно – навряд чи умовна Світлана Глуховська чи Ірина Фріз зможуть підтримувати телеканал із багатомільйонними витратами на плаву. Ймовірно, Порошенко підготував схему фінансування, яку можна буде задіяти. Експерти кажуть, що це можуть бути рекордні суми на оплату реклами чи більшу оплату за запрошення того чи іншого гостя.
Джерело: korupciya.com