Після Парижу! Мир на Донбасі: Зеленський не підбирав слів. Історична подія – президентові вдалося!
26 січня в Парижі відбулася зустріч політичних радників лідерів країн – учасниць Нормандського формату. Переговори тривали понад вісім годин, були змістовними й такими, що дають змогу окреслити можливість досягнення рішень, необхідних для миру.
Президент України Володимир Зеленський позитивно оцінює факт зустрічі, її конструктивний характер, а також намір продовжити змістовні переговори за два тижні в Берліні.
Про це йдеться у заяві Офісу президента.
«Для нашої держави перший пріоритет на сьогодні – це досягнення стабільної та безумовної тиші на Донбасі. Режим припинення вогню має бути гарантований, надійний, і саме на цій основі можуть бути зроблені наступні кроки», – наголосив Глава держави.
Під час зустрічі політичних радників у Парижі були детально обговорені наявні розбіжності сторін у трактуванні Мінських угод. Також було зазначено, що дотримання режиму припинення вогню не має залежати від будь-яких розбіжностей у трактуваннях.
Обов’язковим елементом руху до чесного й стабільного миру для Донбасу через виконання Мінських домовленостей вважаємо активізацію роботи Нормандського формату і на рівні лідерів відповідних країн з організацією їхньої зустрічі найближчим часом.
Наші джерела на Банковій дали такий розклад за підсумками вчорашньої зустрічі у «Нормандському форматі», пише телеграм канал Вертикаль.
У ОП задоволені, що «Норманді» вдалося розблокувати і перезапустити. Адже поки що кажуть дипломати, війну можна як мінімум відстрочити, а якщо пощастить – взагалі уникнути.
Звісно, під час переговорного процесу все йде гладко, м’яко кажучи. Адже і в Кремлі є багато сил, частина з яких хоче повного зриву переговорів, а інша частина – має намір вести діалог із Заходом. Та й наша «опозиція» із завзятістю, гідною кращого застосування, намагається всіляко «вставляти ціпки в колеса».
Як приклад – перед кожними переговорами у «Нормандському форматі» наша «опозиція» починає запевняти громадян та західних партнерів у тому, що наша влада нібито має намір погодитись на порядок – «спочатку вибори на Донбасі, а потім – виведення російських окупантів». І потім команді нашої влади на переговорах варто дуже багато зусиль «дотиснути» і переконати, що наша позиція – спочатку відхід російських окупантів, і лише потім вибори.
Але попри все, в ОП мають намір довести переговорний процес щодо «Мінська» вигідним для України шляху. Адже президент Зеленський обіцяв нашій країні мир, і він має намір цю обіцянку стримати.
Водночас Росія вперше за 3 роки показала, що налаштована на переговори.
Про це в ефірі авторської програми Катерини Соляр “Перехресний допит” на 24 каналі розповіла віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. Вона пояснила, що підсумки зустрічі охоплюють широкий комплекс питань.
“Перше – це усвідомлення того, що цей формат на рівні радників запрацював вперше у повноцінному форматі з 2019 року”, – сказала Ольга Стефанішина.
Це вказує на те, що активні зусилля щодо стримування російської агресії не лише у нормандському форматі, а й на майданчику НАТО, ЄС, у перемовинах зі Сполученими Штатами – мають свій ефект, додала віцепрем’єр-міністерка.
Це означає, що зусилля України дають свій ефект і ця зустріч відбулася, зазначила Ольга Стефанішина.
Вперше за тривалий час з’явилась можливість узгодити спільне комюніке. Це теж говорить про те, що за 3 роки вперше Росія налаштована на певні перемовини,
– заявила віцепрем’єр-міністерка.
Джерело: korupciya.com