Після 0бстрілу Закарпаття! Угорщина змінює позицію? Зеленський не стримав слів – відповідь буде!
Російська ракета вперше з початку вторгнення РФ на територію України поцілила у найзахіднішу область країни ввечері 3 травня. Ситуація не пройшла непоміченою в сусідніх країнах. 4 травня влучання ракети прокоментували угорські чиновники.
Державний секретар МЗС Угорщини з питань інформації Томаш Менцер зазначив, що ракета потрапила у залізничну станцію на Закарпатті.
За його словами, він постійно знаходиться на зв’язку з посольством Угорщини в Ужгороді. Там розповіли, що повітряна тривога спрацювала за кілька хвилин після сьомої години вечора й тривала дві години. За поточною інформацією, в результаті обстрілу ніхто не постраждав, додав він.
“Також важливо зазначити, що ця атака свідчить про те, що ми прийняли правильне рішення, коли вирішили не відправляти зброю на війну”, – розповів державний секретар МЗС Угорщини з питань інформації на “Кошут радіо” у середу, 4 травня.
Він наголосив, що військові вантажі також можуть стати цілями для російської атаки якщо перетинатимуть угорсько-український кордон.
Менцер також поставив під сумнів пакет санкцій ЄС щодо російської нафти та газу. Держсекретар зазначив, що позиція Угорщини чітка: “уряд не може підтримувати санкції на імпорт природного газу та нафти, оскільки угорський народ не повинен сплачувати ціну війни”.
Як відомо, послам країн ЄС не вдалося досягти угоди щодо ембарго на імпорт російської нафти, проти виступили 4 країни, серед яких Угорщина, Словаччина, Чехія та Болгарія. Переговори про деталі та механізм нафтового ембарго продовжаться 5 травня, — повідомляє Reuters.
Будапешт вважає, що таке рішення ЄС загрожуватиме енергетичній безпеці країни.
Угорщина, яка в значній мірі залежить від російської енергії, була однією з найактивніших у протистоянні розширенню санкцій.
Угорщина заявила, що не бачить гарантій своєї енергетичної безпеки у зв’язку із запропонованим ЄС ембарго на російську нафту, навіть за умови виключення для неї та Словаччини. Про це із посиланням на відповідь уряду країни повідомляє AFP.
“Ми не бачимо жодного плану чи гарантії того, як навіть перехідний період може бути здійснено на основі поточних пропозицій, і що гарантуватиме енергетичну безпеку Угорщини”, — повідомили у пресслужбі угорського уряду.
На запитання, чи означає це, що Угорщина категорично відкинула пропозицію ЄС, пресслужба не відповіла.
За даними агентства, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала надати Угорщині та Словаччині, які сильно залежать від російської нафти, більше часу для дотримання заборони.
Посли з 27 країн Європейського Союзу в середу мають дати оцінку її плану, і для набуття його чинності потрібне одностайне схвалення.
Нещодавно Президент України Володимир Зеленський заяввив, що лідери Угорщини прагнуть знайти баланс між Україною та РФ і мати “теплі відносини” з абсолютно “холодною владою”, яка абсолютно прагматична”. Про це глава держави повідомив в інтерв’ю польським ЗМІ.
На думку президента, в Угорщині суспільство не об’єднане з владою, але у своїй більшості угорці підтримують Україну, незважаючи на те, що частина їхнього суспільства має іншу думку, яка нав’язана інформаційною політикою проросійських ЗМІ, які присутні в Угорщині.
Зеленський наголосив, що лідери держав повинні давати відсіч “таким речам”.
“І коли це знадобиться РФ, Угорщина буде в тому самому стані, в якому й Україна. Всюди, де вони (РФ – ред) були присутні… Україна – вони вважають, що це їхня. Польща – вони там були присутні і вважають, що це їхня. Угорщина – так само… Ця присутність була до Німеччини у тих чи інших суверенних державах… Всюди, де була ця присутність, вони вважають, що це частково, або повністю їхнє. Вони хочуть повернути свій вплив і свою присутність… Незважаючи на те, що політичні лідери Угорщини хочуть знайти баланс між нашими державами, питання не в Україні, а в їхній державі. Їм доведеться захищати свою державу… І мені цікаво, що вони будуть чекати від України тоді?… Тому я і кажу, що ми не міряємося, хто сильніший, а хто слабший”, – сказав Зеленський.
Джерело: Джерело