Підписали г@ньбу! Данілов не змовчав: невигідний Будапештський меморандум! Поставив на місце!

Дипломати, які у 1994 році уклали невигідний Будапештський меморандум, зараз мають сміливість знову пропонувати свої послуги. Адже Будапештський меморандум не є юридично закріплений.

Про це 7 червня в етері телемарафону сказав секретар РНБО Олексій Данілов.

“Те, що стосується Будапештського меморандуму, то там спочатку була певна кількість країн, а потім до гарантів безпеки був доданий Китай, від якого ми точно не отримаємо нічого. Але це вже минуле, 1994 рік. Треба було нашим дипломатам ретельніше тоді працювати, щоб цей меморандум був більше юридично захищений. Мене дивує, що дипломати, які у 1994 році все це зганьбили, зараз ходять і щось пропонують. Після тої ганьби 1994 року, я б на їхньому місці припинив з’являтися на очі нашого суспільства. А вони мають нахабство далі продовжувати пропонувати свої послуги”, – сказав Данілов.

Нагадаємо, перед початком повномасштабного вторгнення Україна на основі Будапештського меморандуму запросила термінові консультації в Радбезі ООН.

Також Кулеба на засіданні Генасамблеї ООН пояснив, що Україна не планує повертати собі ядерну зброю.

“Сьогодні ми очікуємо, що світ натомість забезпечить нашу безпеку відповідним масштабом і рішучістю дій перед обличчям історичного рівня загрози. Саме тому Україна звернулася за невідкладними консультаціями відповідно до статті 6 Будапештського меморандуму”, – зазначив міністр.

За його словами, президент України Володимир Зеленський ініціював новий формат переговорів щодо врегулювання безпекової кризи, створеної Росією, – п’ять постійних членів Ради Безпеки ООН (США, Росія, Китай, Велика Британія, Франція – ред.) плюс Україна, Німеччина та Туреччина.

“Ми очікуємо, що міжнародна спільнота зробить усе можливе, щоб загасити пожежу в центрі Європи, яка ось-ось спалахне. “Російська безпекова криза” має завершитися поверненням Росії на шлях дипломатії. Ми закликаємо всі держави та міжнародні організації не визнавати будь-яку зміну статусу окремих районів Донецької та Луганської областей України та утримуватися від будь-яких дій чи угод, які можуть бути витлумачені як визнання такого зміненого статусу”, – закликав Дмитро Кулеба.

Відсутність належної реакції чи нейтральна позиція, за словами міністра, лише сприятиме подальшій ескалації та стражданням, і це не обмежиться кордоном України. Активна дипломатія, жорсткі політичні меседжі, жорсткі економічні санкції та посилення України, навпаки, все ще можуть змусити Москву відмовитися від агресивних планів.

“Ми готові до всіх можливих сценаріїв і готові захистити нашу землю і наш народ у разі подальшого наступу Росії. Україна без вагань реалізує своє невід’ємне право на самооборону, як зазначено у статті 51 Статуту ООН, у відповідь на збройні напади РФ”, – підсумував Кулеба.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *