Переворот! Медведчука погнали – на пару з Марченко, ОПЗЖ добили. Удар в спину – Рабінович в ауті!
У найбільш проросійській парламентській партії – війна кланів. 2018 року, зціпивши зуби, вони об’єдналися заради походу в парламент під вивіскою ОПЗЖ. Але так і не стали близькими партнерами, зберігаючи натягнуті стосунки. Три роки тривало хитке перемир’я. Поки Офіс президента не вступив у війну на боці одного з кланів – і не вдарив по ключовому гравцеві, Віктору Медведчуку, йдеться у матеріалі “Ліга Нет”
Так одним ударом влада відсікла голову кремлівському клану. Ціна питання у цій війні – приблизно 15-20% виборців (друге-третє місце на парламентських виборах). У кожного з кланів свій мотив. Але всіх об’єднують гроші. У кланів є свої олігархи, які потребують, якщо не нових мільярдів, то щонайменше захисту поточних активів.
Сьогодні фракція ОПЗЖ представлена двома великими політичними групами: Бойка-Льовочкіна (так звані “газовики”) і група Медведчука-Рабіновича. На партійному рівні контроль розділений 50 на 50. Ключові рішення приймаються стратегічною радою партії, куди входять чотири людини: Бойко, Льовочкін, Медведчук і Рабінович. Згідно зі статутом ОПЗЖ, ця четвірка скликає з’їзд партії, має право скасовувати рішення регіональних осередків.
Група Льовочкіна – це класичні чиновники і схематозники, які все життя звикли заробляти за рахунок посад, – каже Батозський
Публічно в ОПЗЖ заявляють про повну гармонію. “Ситуація у фракції робоча. Жодних розбіжностей немає”, – повідомив нардеп Микола Скорик.
Але розбіжності було видно ще перед місцевими виборами-2020. У деяких регіонах осередки розподіляли між групами наступним чином: обласну організацію очолює представник групи Медведчука, а міську – “газовики”. І коли справа дійшла до вибору кандидатів в обласних центрах, то конфлікти вилізли назовні.
Зокрема, в Миколаєві в один момент виявилося два кандидати від ОПЗЖ. “Газовиків” і міську організацію представляв Артем Іллюк, групу Медведчука і обласний осередок – Владислав Чайка. Врешті стратегічна рада вибрала останнього.
У кулуарах можна почути версію, що санкції проти клану Медведчука підказав ввести Льовочкін. Однак і він сам, і всі інші члени ОПЗЖ це заперечують. Нардеп Скорик у розмові назвав питання про роль Льовочкіна провокаційним. Медведчук в інтерв’ю BBC-Україна заявив, що “всі ці розмови” про роль Льовочкіна “розцінюю як брудну, висмоктану з пальця маячню, мета якої одна – внести розкол у нашу партію”.Зараз ОПЗЖ – це дракон з двома головами. В цьому і проблема, тому що вони постійно повинні домовлятися. Але для Льовочкіна є вододіл, і він не буде відкритим сепаратистом, – вважає Батозський
“Відправити Медведчука на маргінес” поки не дуже виходить, каже співрозмовник у керівництві ОП. В ОПЗЖ поки “не бачать мотиву сваритись” у відкриту. За їхніми замірами, в такому разі рейтинги впадуть у обох кланів.
Але клан Медведчука чекають непрості часи. Існує два можливих сценарії. “Все заморозити як зараз, і Бойко буде сам собі, а Медведчука затягають на допити в СБУ і заберуть заправки. Другий варіант – “газовиків” теж атакують і ОПЗЖ в повному складі піде на маргінес, їхню електоральну нішу забере інший проєкт: НАШ , Ахметова, Шарія, Разумкова”, – прогнозує один із керівників ОП.
На думку Батозського, союз із Медведчуком не вигідний “газовикам” з електорального погляду. Свіжа соціологія Центру Разумкова показує, що у кума Путіна найвищий антирейтинг. “Проводять Медведчука з партії й отримають карт-бланш від Офісу президента на початок президентської кампанії Бойка”, – прогнозує він.
У зв’язку з цим Медведчук може спробувати створити автономний проєкт на пару з Марченко, вважає політолог. “Це буде проєкт про скріпи, православ’я, єдиний народ”, – говорить він. Жоден з нардепів з групи Медведчука про подібну ідею нічого не чув.
Своєю чергою “газовики” продовжать працювати у вигідній електоральній ніші тарифів і пенсій. За мир з Росією теж будуть виступати, але “без поцілунків в ясна”, вважає Батозський.
Джерело: korupciya.com