Нoвий випад з бoку СШA в стоpону Укpаїни ш0kyваv веcь cвіт! Як це poзуміти?
Адміністрація Трампа розходиться з союзниками щодо покладення на Москву відповідальності за війну. A також в США проти використання формулювання «агресор» щодо рф у новому комюніке G7, – повідомляє видання FT
За словами п’яти західних офіційних осіб, знайомих із цим, США виступають проти того, щоб назвати росію агресором у заяві G7 у третю річницю повномасштабного вторгнення Москви в Україну, погрожуючи зірвати традиційну демонстрацію єдності.
Також поки не узгоджена участь президента України Володимира Зеленського у віртуальному саміті G7 у понеділок, повідомили чиновники.
Розбіжності виникли після того, як президент США Дональд Трамп звинуватив Україну у війні, назвав Зеленського «диктатором без виборів» і запропонував запросити росію назад у G7.
Представники США виступили проти фрази «російська агресія» та подібних описів, які використовувалися лідерами G7 з 2022 року для опису конфлікту, повідомили західні офіційні особи.
Провідні економіки світу традиційно виступили із заявою про підтримку 24 лютого, у день, коли три роки тому почалося повномасштабне вторгнення.
«Ми впевнені в тому, що між росією та Україною потрібно розрізняти. Вони не однакові», — сказав Financial Times офіційний представник, який ознайомився з цим питанням.
“Американці блокують цю мову, але ми все ще працюємо над цим і сподіваємося на угоду”, – додав чиновник.
У посольстві США в Києві від коментарів відмовилися.
У минулорічній заяві лідерів G7 агресія росії згадувалася п’ять разів. «Ми закликаємо росію негайно припинити загарбницьку війну та повністю й беззастережно вивести свої війська з міжнародно визнаної території України», — йдеться в заяві 2024 року.
Наполегливість адміністрації Трампа щодо пом’якшення формулювань відображає ширшу зміну політики США щодо опису війни як «українського конфлікту», заявили двоє людей, знайомих із цією справою.
Останні заяви Державного департаменту США використовують подібні формулювання, зокрема зачитування записів із зустрічі держсекретаря Марко Рубіо з міністром закордонних справ росії Сергієм Лавровим в Ер-Ріяді, де двічі згадується «конфлікт в Україні».
Ця зміна знаменує відхід від мови, яку використовувала адміністрація Байдена, яка часто використовувала такі фрази, як «російська агресія», стосовно найбільшої сухопутної війни в Європі з часів Другої світової війни.