Нова Пошта і ПриватБанк припинили “існування” – українцям радять приготуватися
Юристи попереджають: компанія, яка відсутня в ЄДР, не може проводити жодних операцій
Зовсім нещодавно менеджер Олексій Іванкін звернув увагу на те, що компанія “Нова Пошта” і “ПриватБанк“зникли з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ТОВ та громадських підприємств. З точки зору закону, вони тимчасово припинили своє існування: протягом мінімум трьох днів, з 14 по 17 серпня, таких організацій не існувало.
Про це стало відомо завдяки повідомленню одного з українських фінансових порталів.
Можливо, причиною дивного збою, в ході якого з реєстру зникли великі підприємства, стала реорганізація реєстру. Про неї держпідприємство НАІС, яке займається обслуговуванням реєстру, оголосило ввечері одинадцятого серпня: цього дня відбулося впровадження в промислову експлуатацію оновленого програмного забезпечення.
Судячи з усього, щось в процесі пішло не так. Юристи попереджають: компанія, яка відсутня в ЄДР, не може проводити жодних операцій. Оскільки з реєстру запросто міг пропасти хтось ще, юристи рекомендують бізнесменам перевіритися і, якщо вони себе не знайдуть в списку, терміново повідомити про це в державні органи.
Експерти звернулися до ДП НАІС з проханням пояснити ситуацію. Їм пояснили, що відсутність юридичних осіб в ЄДР викликана тим, що процес міграції даних в оновлений Єдиний державний реєстр ще не завершено.
Там же повідомляють, що тим, хто не зміг проявити себе в державному реєстрі, потрібно просто зачекати. Зараз вони поки не можуть ані отримувати виписок, ані проводити будь-які реєстраційні дії.
У найбільших організаціях не надто переживають з приводу даного казусу. У Новій Пошті повідомили, що це всього лише тимчасові незручності, викликані збоєм при оновленні баз даних. На простих клієнтів, запевняє фірма, це ніяк не позначиться. Аналогічної думки дотримуються і в ПриватБанку, де повідомили, що пропажа з Реєстру — це проблема НАІС, а не самого ПриватБанку.
У світлі даних проблем дуже забавно звучить недавнє повідомлення Олексія Бережного, голови ДП НАІС, про те, що його команді вдалося завершити міграцію даних на п’ять днів раніше запланованого терміну, тобто одинадцятого серпня. Так перенесли, що загубилася частина даних.