“Не відчувають, що захищені”. Глава Верховного суду зважилась на несподіване зізнання. “Не єдиний випадок”

Глава Верховного суду Валентина Данішевська зважилася на несподіване зізнання — за її словами, в судах України зараз працює тільки 63% суддів від необхідної кількості, а ситуація в апеляційних судах жахлива, так як в них працює в 5-7 разів менше суддів, ніж повинно бути.

Причиною тому, на думку Данішевської, некомфортна обстановка і умови роботи суддів, на яких, крім непомірного навантаження, ще й чиниться потужний тиск, який, зокрема, відбувалося при розгляді справи про вклади братів Суркісів в “Приватбанку”. Про це Данішевська розповіла в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

“Випадок тиску при розгляді справи про вклади братів Суркісів в “Приватбанку” був єдиним випадком, коли це стосувалося і мене особисто також, але це був далеко не єдиний випадок тиску на суддів”, — зізналася глава ВС.

За її словами, судді Верховного суду вже більше 20 разів зверталися до Вищої ради правосуддя з приводу впливу або втручання і страждають від цього так само, як і судді інших інстанцій. Голова суду не стала уточнювати, про який характер тиску йдеться, пославшись на те, що не знайома з заявами колег.

Щоб вирішити це проблемне питання і виправити ситуацію, на думку Данішевської, в Україні важливо забезпечити не тільки незалежність суду, але і тим, хто звертається в суд. В іншому випадку, як вважає голова ВС, в Україні не буде суду, якого хочуть люди.

“Ситуація, м’яко кажучи, не дуже комфортна. У більшості судів судді несуть непомірне навантаження. Розглядають непрості, часто резонансні справи. Є факти тиску, судді не відчувають, що вони захищені державою. А на додачу — нескінченна політика цькування… Тому судді , які мають право на відставку, просто йдуть. За півроку з судової системи у відставку пішло 119 суддів, з них 98 — тільки за останні три місяці. Щоб виправити цю ситуацію, нам необхідно прийти до розуміння на державному рівні, що незалежність потрібна не судді, а тим, хто звертається до суду, державі в цілому. Якщо не забезпечувати незалежності, то в Україні не буде суду, якого хочуть люди. На жаль, ми весь час відчуваємо посягання на незалежність судової влади від інших гілок влади”, — підкреслила Данішевська.

Нагадаємо, нещодавно група депутатів Європарламенту почала бити на сполох після спроб зловживання українською судовою системою для політичного переслідування опонентів. Це зазначається в заяві членів неформальної групи друзів європейської України в Європарламенті. Політики не приховують той факт, що їх схвилювали постійні спроби зловживання українською судовою системою для політично мотивованого переслідування політичних опонентів. Крім того, в ЄС нагадали, що мирний перехід влади в Україні після парламентських і президентських виборів минулого року був високо оцінений Європейським Союзом і його державами-членами.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *