Назад в Україну! Фатальне повернення – “велика риба”: камера в СІЗО готова. Час розплати настав
Україна вимагає екстрадиції Франчетті за міжнародним ордером, підозрюючи його в силовому захопленні частин Збройних сил України на півострові.
У Чеxії затримали громадянина Росії Александра Франчетті, який брав участь у подіях так званої “Кримської весни”. Затримання відбулося за міжнародним ордером на арешт, який видали за запитом України.
Журналісти ж з’ясували, що роль затриманого чеськими правоохоронцями росіянина Олександра Франчетті в анексії Криму могла бути значно цікавішою, ніж раніше повідомляли ЗМІ.
Відомо, що чоловік народився у Воронежі, однак у середині 1990-х переїхав до Чехії та залишився там жити. Багато років працював фітнес-тренером у Празі. У жодному з залів він не був працевлаштований, просто займався там з клієнтами. Мав дозвіл на проживання в Чехії, виданий Міністерством внутрішніх справ цієї країни.
Франчетті – прізвище його колишньої дружини, яке він зберіг після розлучення. Як повідомляють ЗМІ, до одруження мав прізвище Оленєв. Його родичі, як свідчать соцмережі Франчетті, досі живуть у Воронежі, пишуть журналісти.
На український півострів Олександр Франчетті приїхав в лютому 2014 року потягом із Воронежа, щоб охороняти свою дівчину, яка жила в Криму, – розповідав він в одному зі своїх інтерв’ю.
Майже одразу, за його словами, познайомився з представниками місцевої “самооборони” в одній із севастопольських пельменних. За три дні встиг сформувати й очолити окрему розвідувальну групу – той самий “Північний вітер”. Ця група, за його словами, працювала в лісах Севастополя і щодня обстежувала газогони та лінії електропередач на Північній стороні міста. Відомо, що до групи Франчетті належав громадянин Сербії Деян Берич, який згодом став бойовиком так званої “ДНР”, якого активно розкручували російські ЗМІ.
Сам Франчетті розповідав, що у Криму займався “запобіганням проникненню різних банд на територію Севастополя, наглядом за лісом, пошуком схронів”.
У своїх численних інтерв’ю він часто згадує епізод із виявленням поблизу Чорноріченського каньйону диверсійної групи, яка намагалася потрапити на територію Севастополя. Подробиці цієї операції невідомі. Інформації про затримання диверсантів в околицях Севастополя в лютому-березні 2014 року у відкритих джерелах немає.
Однак, як заявив на “Радіо Прага” Тронічек, все свідчить про те, що Франчетті був не просто представником “самооборони”, а мав тісні зв’язки із російськими спецслужбами.
Разом з тим, як пояснив речник міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm Михайло Макарук, роль Франчетті в окупації півострову була набагато серйознішою.
Є дані, що він мав шведський паспорт. Він курував діяльність морських піхотинців і колишніх відставників у Криму по блокуванню наших військових, а саме – феодосійського батальйону морської піхоти,– сказав Макарук.
Після анексії Франчетті багато часу проводив в Криму. Навіть намагався балотувався в Нахімовському районі як самовисуванець під час проведення окупантами так званих “муніципальних виборів”. Але провалився, набравши трохи більше ніж 1% голосів. Після цього став громадським помічником однієї з місцевих депутаток, однак пізніше відмовився від цієї посади.
Як пишуть ЗМІ, періодично намагався залучати чеський бізнес до інвестиційних проєктів у Криму. Одного разу спробував налагодити зовнішньополітичне співробітництво з Чехією за підтримки депутата чеського парламенту Мілана Шарапаткі. Але всі ці спроби провалились.
Зараз Франчетті перебуває у празькій тюрмі Панкрац, де він чекатиме рішення чеської влади щодо екстрадиції в Україну.
Джерело: korupciya.com